“Müteahhitlerimizle el ele yol alacağız”

   “Müteahhitlerimizle  el ele yol alacağız”

Adana Müteahhitler Birliği’nden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e, sektörün sorunlarını anlattılar

HABER MERKEZİ-Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Haydar Çakıroğlu ve yönetim kurulu üyeleri; Genel Sekreter Yardımcısı İzzet Öksüzkaya, Genel Sayman Sercan Akyol ve Yönetim Kurulu üyesi Orkun Orkun Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir i ziyarette bulundular. Ziyarette Adana merkez ve Yüreğir ilçesindeki genel imar durumu ele alındı. İnşaat sektörünün önde gelen temsilcileri olan müteahhitlerin sorunları, talepleri ve çözüm noktasında karşılıklı neler yapılabileceği konusunda istişare ettiler.

 

‘DÜĞMEYİ DOĞRU İLİKLEYECEĞİZ’

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir; Müteahhitleri Birliği’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:

“Göreve geldiğimiz günden beri, işlerimizi şeffaf olarak yürütüyoruz. Şeffaf olmazsanız güven ve bereket olmaz. Dolayısıyla işler yapılamaz, tıkanır. Bir başarı elde ediyorsak genel olarak şeffaflık olmazsa olmazımızdır. Yüreğir’in imarı konusunda önemli adımlar attık. Ve yakın zamanda sonuçlarını göreceğiz. Yüreğir değişime koşuyor. Bu merhalede düğmeyi doğru iliklemeye çalışarak yanlış yapmamaya çalışıyoruz. Genel olarak kente güzel, hoş siluet katarak cephe tasarımına özen gösteriyoruz. Bu anlamda müteahhitlerimizle el ele yol alacağız. Elbette Yüreğir Belediyesi olarak her türlü katkıyı koymaya çalışıyoruz” dedi.

 

‘YÜREĞİR BELEDİYESİ’NİN ATILIMLARI BİZLERİ HEYECANLANDIRYOR’

Adana Müteahhitler Birliği Başkanı Haydar Çakıroğlu da, “Başkan Fatih Mehmet Kocaispir in göreve geldiğinden beri başarılarını takip ediyoruz. Başkanımız Belediye Encümenliği alt yapısıyla Belediye konularına son derece hâkim. Bu konuda Yüreğir halkımız şanslıdır. Ayrıca aldığı radikal kararların sonucunda istediğimiz, özlediğimiz Yüreğir’e kavuşacağımızı düşünüyorum. Bilgi, birikim ve tecrübesine inandığımız Başkanın başarıya ulaşacağına inanıyorum. Ayrıca inşaat sektörüne yaklaşımı da bu ziyarette bizleri memnun kılmıştır. Bu konuda istişarelerimiz devam edecektir” açıklamasında bulundu.

 

Müteahhitler Birliği üyeleri de özellikle Fatih Mehmet Kocaispir'in "Nehir kenarında yapılacak inşaatların cephe görünümlerinin estetik olmasına önem vereceğiz, bunun için çalışacağız" şeklindeki sözlerini çok olumlu bulduklarını dile getirdiler. Birlik üyeleri, yıllardır yapılmayan Akıncılar ve bitişik mahallelerin yıkım işinin hızlandırılmasından duydukları memnuniyeti belirttiler.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER