Oflu Emekli İmam Ayazoğlu’ndan İnsanlık Çağrısı

Oflu Emekli İmam Ayazoğlu’ndan insanlık çağrısı

Oflu Emekli İmam Yaşar Ayazoğlu, Trabzon’da bir grupla, Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla Trabzonlulara çağrıda bulundu.

Oflu Emekli İmam Ayazoğlu’ndan insanlık çağrısı

Ağaoğlu, medyaya da seslenerek, Gazzeli masumların acı çığlıklarıyla yanıp kavrulduğu bu karanlık günlerde, futbol maçlarından önce insanlık dramına odaklanılması gerektiğini vurguladı.

Filistin topraklarında, İsrail'in vahşi saldırıları karşısında dünya sessiz kalmışken, Gazze'deki insanlık dramına odaklanma çağrısı yapıyoruz. Toplumun tüm kesimlerinin, milli eğitim camiasından diyanet camiasına, sivil toplum kuruluşlarından akademisyenlere kadar herkesin bu insanlık dramına duyarsız kalmamalılar” dedi.

Gazzeli masumların çektiği acılar karşısında ümmetin reflekslerinin harekete geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz” diyen Ayazoğlu, ‘’Futbol maçlarından daha fazla Gazze'deki soykırım ve vahşet olaylarına yer verilmesi çağrısında bulunuyoruz. Gazze'deki insanlık dramını göz ardı etmemeli ve ümmet olarak bu trajediye karşı tepkimizi ortaya koymalıyız” şeklinde konuştu.

‘Onların Kalplerinde Size Karşı Duydukları Korku, Allah’a Karşı Duydukları Korkudan Daha Baskındır’ ayetini hatırlatan Ayazoğlu, İsrail'in zulmünden kurtulmanın yolu, birlik olup sesi duyurmak ve bu insanlık dışı saldırılara karşı tavır almak olduğunu söyledi.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm insanlığın vicdanını sarsan Gazze'deki insanlık dramının haber olarak değerlendirilmesini ve uluslararası toplumun bu konuda duyarlılık göstermesini umduğunu söyleyen Ayazoğlu, “Allah'a inanan herkesi, bu zor zamanlarda ümmetin yanında olmaya ve Gazze'deki mağdurlara yardım etmeye çağırıyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 
ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
MHP Genel Merkezi’nde bayramlaşma
17 Haziran 2024 Pazartesi
6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi