Ömer Gürsoy Mevlüt Çavuşoğlu'nu Ziyaret Etti

Ömer Gürsoy Mevlüt Çavuşoğlu'nu ziyaret etti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, eski Dışişleri Bakanı, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Delegasyon Başkanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nu ziyaret etti.

Ömer Gürsoy Mevlüt Çavuşoğlu'nu ziyaret etti

Ziyaret sırasında Gürsoy, TFF'nin 2006'dan itibaren engelliler futboluna yönelik çalışmalarını anlattı. Özellikle, Özel Sporcular Federasyonu, Görme Engelliler Spor Federasyonu, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve İşitme Engelliler Spor Federasyonu gibi branşlarla kurulan stratejik iş birliğini vurguladı. Bu iş birliği sayesinde TFF'nin, engelli futbolu alanında önemli mesafeler katettiğini belirtti.

Gürsoy ayrıca, TFF bünyesindeki Engelliler Koordinasyon Kurulu'nun FIFA ve UEFA'ya bağlı ülke federasyonları tarafından oluşturulan ilk kurul olduğunu vurguladı ve Çavuşoğlu'na teşekkür etti. Çavuşoğlu'nun bakanlık döneminde engelli milli takımlarının yurt dışındaki şampiyonalarda büyükelçilik düzeyinde verdiği desteklerden övgüyle bahsetti.

Çavuşoğlu ise engelli futbolunun gelişimini yakından takip ettiğini ve zaman zaman engelli milli takımlarının şampiyonalara katılmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Son olarak, Antalya'da düzenlenen Trisome Oyunları'nda Down Sendromlu Futsal Milli Takımı'nın İtalya ile oynadığı maçı izleyerek gurur duyduğunu belirtti.

Ömer Gürsoy, ziyaretin ardından Mevlüt Çavuşoğlu'na A Milli Takım forması ve Sesi Görenler (Görme Engelliler) Milli Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda kullandığı çıngıraklı topu takdim etti.

 

DİĞER HABERLER