Gelibolu Belediye Başkanı Makam Aracını Satıyor

Örnek Belediye Başkanı: Kendi arabasını makam aracı yaptı

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi Belediye Başkanı Ali Kamil Soyuak, belediye makam aracını satılığa çıkardı. Soyuak kendi aracını makam aracı olarak kullanacağını açıkladı.


Örnek Belediye Başkanı: Kendi arabasını makam aracı yaptı

31 Mart seçimlerinde Gelibolu’da seçimi kazanan AK Parti adayı Ali Kamil Soyuak, CHP’den devraldığı belediyenin borçlarından dolayı makam aracını satışa çıkardığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Soyuak, “Makam aracı kullanmayacağım. Kıymetli hemşerilerim; Seçim sürecinde sizlere, Belediyemize ait lüks makam aracını satacağımızın sözünü vermiştim. Geçtiğimiz günlerde bahse konu aracımız ülke gündeminde de geniş yankı buldu.” dedi.
“BELEDİYENİN BORCU VAR”

“Belediyemizin borcunu da yine geçtiğimiz günlerde sizlere duyurmuştuk.” diyen Başkan Soyuak açıklamasına şöyle devam etti:

“Makam aracının satışını en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Bu kadar borcumuz varken başka bir makam aracı almayı da doğru bulmuyorum. Şimdilik şahsıma ait olan TOGG marka aracımı makam aracı olarak kullanmaya devam edeceğim”

Başkan Soyuak’ın paylaşımı kısa sürede milyonlara ulaşarak sosyal medyada gündem oldu.
44 BİN NÜFUSLU İLÇENİN 238 MİLYON TL BORCU VAR!

Başkan Soyuak, daha önce yaptığı paylaşımda da Gelibolu Belediyesi’nin güncel borç durumunu paylaşmıştı. Koltuğu CHP’li başkandan devralan Soyuak, belediyenin Vergi Dairesi borcunun 18 milyon 303 bin TL, SGK borcunun 16 milyon 331 bin TL, banka kredilerine borcunun 15 milyon 806 bin TL, kıdem tazminatı borcunun 1 milyon 946 bin TL, piyasa borcunun 86 milyon 334 bin TL, kamu borcunun 47 milyon 22 bin TL ve personel borcunun 431 bin TL olduğunu duyurmuştu.

Soyuak, 44 bin nüfuslu ilçede, CHP’den devraldığı başkanlığın toplam 238 milyon 896 bin TL borcu olduğunu belirtmişti.

 

DİĞER HABERLER