Özgür Özel Grup Toplantısında Konuştu

Özgür Özel grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yeni müfredat taslağına ilişkin sert açıklamalarda bulundu. 

Özgür Özel grup toplantısında konuştu

Özel, "Ortak akıl olmadan milli eğitim olmaz. Bilimsel eğitim olmadan milli eğitimde başarı olmaz. Çağdaş, laik, bilimsel eğitimden uzaklaşınca kalkınma olmaz, zenginleşme olmaz. O yüzden bu müfredatı reddediyoruz." dedi.


Özel, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Gazze'deki katliamlara Batı üniversitelerinden tepki yükseldiğini, ancak bu tepkilerin şiddetle bastırıldığında utanç verici görüntüler ortaya çıktığını belirtti.
Ayrıca Özgür Özel, atanamayan öğretmenlerin yanlarında olduklarını vurgulayarak, Milli Eğitim Bakanlığının 85 bin ücretli öğretmen çalıştırmasına rağmen öğretmenlerin atanma beklediğini dile getirdi. Özel, mülakat uygulamasına da eleştiriler getirerek, "Mülakat kaldırılacak, kaldırmıyorlar. Milli Eğitim Bakanı 'mülakat gibi mülakat yapacağız' diyor. Siz seçimde bu milletten bunu diyerek oy almadınız; 'mülakatı kaldıracağız' diyerek oy aldınız. Şimdi mülakatı kaldırmamak, seçmeni kandırmanın itirafından başka bir şey değildir." şeklinde konuştu.


CHP lideri, Türkiye Barolar Birliğinin (TBB) avukatların sorunlarını dile getirdiği "Büyük Savunma Mitingi"ne de değindi ve milli eğitimdeki sürekli değişimlere dikkat çekti. Özel, "Her gelen reform yapıyor. Bu milli eğitimi reforma muhtaç hale getireni kim atadı? Aynı kişi atadı. Kindar bir nesil yetiştirelim, değerleri bizim gibi olsun, bize bağlı olsun, potansiyel seçmen olsun bakış açısı, eğitimci bakış açısı değil." ifadelerini kullandı.
Özgür Özel, son olarak CHP'nin tasarruf genelgesine vurgu yaparak, israfın önlenmesi gerektiğini ve parti olarak bu konuda hassas olduklarını belirtti.

 

DİĞER HABERLER