Özgür Özel Grup Toplantısında Konuştu

Özgür Özel grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Taksim'in 1 Mayıs'ta emekçilere kapatılmasını ve Anayasa Mahkemesi kararına rağmen örülen "utanç duvarını" eleştirdi.

Özgür Özel grup toplantısında konuştu

Özel, partisinin gençlik kollarının üye kampanyasına gençlerin büyük ilgi gösterdiğini belirtti. Konuşmasında, ilk hafta ikiz kardeşlerin, ardından üçüz kardeşlerin ve kendisinin de dördüz kardeşler için çağrı yaptığını söyledi. Sosyal medya üzerinden kendisine mesaj atan dördüzlerle tanıştığını ve onlara parti rozetlerini takarak hoş geldin dediğini aktardı. Ayrıca, CHP'ye katılan bir akademisyene de parti rozetini takma fırsatı bulduğunu belirtti.
Özel, Gaziantep'te yaşanan trafik kazasında hayatını kaybedenlere ve Almanya'da tedavi gördüğü sırada vefat eden gazeteci Celal Başlangıç'a Allah'tan rahmet diledi. Ayrıca, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan için düzenlenen anma etkinliğine katıldığını ve orada Deniz Gezmiş'in ağabeyi Bora Gezmiş ile bir konuşma yaptığını paylaştı. Özel, Deniz Gezmiş'in Filistin Kurtuluş Örgütü ile ilişkisini ve anısını anlattı, hatta Deniz Gezmiş'e ait bir kitabın CHP'nin müzesine konması için işlemleri başlattıklarını aktardı.


Özgür Özel, geçmiş yasama döneminde imzaladıkları 27 Mayıs darbesi idam kararlarını ortadan kaldıran yasal düzenlemeye de değindi. Basın özgürlüğünün önemine vurgu yaparak, gazeteci Barış Terkoğlu'nun aldığı hapis cezasını eleştirdi ve adaletin sağlanması gerektiğini dile getirdi.


Son 22 yılda hukukun zedelendiğini öne süren Özel, Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına rağmen uyulmamasını eleştirdi. Bu eleştirilerin en son örneğinin, 1 Mayıs'ta Taksim'in emekçilere kapatılması ve "utanç duvarı"nın örülmesi olduğunu söyledi. Ayrıca, suçluların mağdur, mağdurların suçlu ilan edildiği bir süreçten geçildiğini belirtti.
Özel, kamu iktisadi teşekküllerinde çalışan taşeron işçilerin durumuna da dikkat çekti ve hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. Yüksek enflasyon, artan kiralar ve ekonomik sıkıntılarla mücadele etmek gerektiğini vurguladı.

 

DİĞER HABERLER

Polis aracında cinsel ilişki!
Polis aracında cinsel ilişki!
30 Mayıs 2024 Perşembe
Resmi Gazete
Resmi Gazete'de bugün (30.05.2024)
30 Mayıs 2024 Perşembe
EFES-2024 Tatbikatı: Nefes kesti
EFES-2024 Tatbikatı: Nefes kesti
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Vahşet! Baba 3 çocuğunu öldürdü
Vahşet! Baba 3 çocuğunu öldürdü
29 Mayıs 2024 Çarşamba