İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Ölüm Raporu Açıklandı

Reisi'nin ölüm nedeni belli oldu: Yanarak öldü

İran Genelkurmay Başkanlığı, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin  bulunduğu helikopterin kaza yapmasına ilişkin ön raporu yayımladı. 

Reisi'nin ölüm nedeni belli oldu: Yanarak öldü

İran Genelkurmay Başkanlığı, Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve beraberindekilerin bulunduğu helikopterin kaza yapmasının ardından başlattığı araştırmaya ilişkin ön inceleme sonuçlarını yayımladı.

Genelkurmay Başkanlığı, kazanın boyutları ve nedenlerini araştıran komisyonun ön raporunu paylaştı. Raporda, kazaya ilişkin teknik ve genel bilgilerin toplandığı ve değerlendirildiği belirtildi. Ancak bazı verilerin değerlendirilmesi için daha fazla zamana ihtiyaç olduğu ifade edildi.

Ön değerlendirme raporunda, helikopterin belirlenen rotasında ilerlediği ve uçuş rotasını değiştirmediği, pilotun kazadan bir buçuk dakika önce diğer iki helikopterin pilotlarıyla iletişime geçtiği kaydedildi.

Raporda ayrıca, kaza yapan helikopterin parçalarında kurşun veya benzeri harici cisim izine rastlanmadığı, düşüş sonrası helikopterde yangın çıktığı ifade edildi. Bölgenin engebeli, havanın soğuk ve sisli olmasının arama kurtarma çalışmalarını uzattığı, kaza mahalline ancak sabaha karşı ulaşılabildiği belirtildi.

Kontrol kulesinin uçuş ekibiyle yaptığı görüşmelerde şüpheli bir duruma rastlanmadığı aktarılan raporda, araştırmanın kesin sonuçlarının incelemenin tamamlanmasının ardından paylaşılacağı bilgisi verildi.
 

DİĞER HABERLER

Justin Timberlake tutuklandı
Justin Timberlake tutuklandı
19 Haziran 2024 Çarşamba
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
19 Haziran 2024 Çarşamba
Milli maç heyecanı sokaklarda
Milli maç heyecanı sokaklarda
18 Haziran 2024 Salı
ABD
ABD'de evsiz sayısı arttı
18 Haziran 2024 Salı