Çekmeköy'de Özel Okulda Cinsel İstismar İddiası

Sapık Öğretmen! Öğrencilerini istismar etti

İstanbul Çekmeköy'de öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen yabancı uyruklu öğretmen yakalandı. 

Sapık Öğretmen! Öğrencilerini istismar etti

Çekmeköy'de bulunan özel bir okulda, yabancı uyruklu öğretmen B.G.'nin öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar sonrası başlatılan soruşturma kapsamında, müştekilerin beyanları doğrultusunda şüpheli B.G. yakalanarak gözaltına alındı.

Adliyeye Sevk Edildi
Yapılan incelemelerde B.G.'nin, 3 Kasım 2024'e kadar geçerli oturum iznine sahip olduğu, ancak çalışma izninin bulunmadığı tespit edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından B.G., "çocuğun cinsel istismarı" suçlamasıyla adli makamlara sevk edildi. Okul yönetimi hakkında ise "suçu bildirmeme" ve "kaçak işçi çalıştırma" suçlarından adli ve idari işlem başlatıldı.

Öğrenciler Başka Öğretmenlerine Anlattı
İran uyruklu B.G. üç ay önce İngilizce öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Derslerine girdiği bazı ilkokul öğrencileri, başka bir öğretmenlerine B.G.'nin kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu söyleyerek şikayette bulundu. Durumu ailelerine de anlatan öğrencilerin aileleri, polise ihbarda bulundu. Polis ekipleri, şüpheli B.G.'yi yakalayarak gözaltına aldı.

Veliler Tepkili
İddialara göre, istismara uğrayan 13 çocuk bulunuyor. Olayın ardından okulda toplanan veliler, okul yönetimiyle görüşerek durumu tartıştı. Velilerden Bedrettin İmrek, toplantıda neler yapılabileceğini konuştuklarını ve okul yönetiminden tatmin edici yanıtlar aldıklarını belirtti. İmrek, "İranlı bir öğretmenmiş zaten. 13 çocuk varmış bu duruma maruz kalan. Onların vermiş olduğu bilgilerde sadece kız çocukları değil erkek çocuklarını da istismar etmiş. Bununla ilgili biz de takip edeceğiz. Savcılığa başvuruda bulunacağız. Sonradan medyadan duydum. Whatsapp gruplarındaki velilerden eşim aracılığıyla ben de öğrendim. Tabii ki ben de öğrenir öğrenmez buraya gelip tepkimi göstermek için muhataplarla iletişime geçtim. Ama ilk geldiğimde muhatapları bulamadım. Sonradan veliler çoğalınca toplantı yapmak durumunda kaldılar. Bu konunun peşini bırakmayacağız" dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor ve okul yönetimi hakkında da adli ve idari işlemler devam ediyor.
 

DİĞER HABERLER

6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi