Sapık Sucunun Cezası Belli Oldu

Sucu dükkanında tecavüz: 293 yıl hapis aldı

Bağcılar’da 2019 ve 2023 yılları arasında 4 çocuğa cinsel istismarda bulunan su satıcısı Metin Şenay hakkında karar açıklandı. 

Sucu dükkanında tecavüz: 293 yıl hapis aldı

İstanbul Bağcılar'da sucu dükkanı bulunan Metin Şenay'ın, 2019 ve 2023 yılları arasında çok sayıda çocuğu istismar ettiği ortaya çıktı. Şenay'ın iş yerinde yapılan baskında, çocukları istismar ettiği gizli bir bölme bulundu.

Olayın Ortaya Çıkışı
23 Mayıs 2023'te 11 yaşındaki M.Y.'nin okul çıkışı kaybolmasıyla başlayan olay, ailesinin karakola başvurmasıyla farklı bir boyut kazandı. M.Y.'nin beyaz bir minibüse bindiği tespit edildi ve minibüsün Metin Şenay'a ait olduğu ortaya çıktı. Polis, Şenay'ın evine ve iş yerine baskın düzenledi ve kaçmaya çalışan Şenay'ı yakaladı.

Gizli Bölmede Çocuk Çığlıkları
Polis, Şenay'ın iş yerinde yaptığı aramada, damacanalarla gizlenmiş üç ayrı bölme buldu. Bir bölmeden çocuk çığlığı duyan polisler, kapıyı açarak M.Y.'ye ulaştı. Olayı öğrenen mahalle sakinleri, Şenay'ı linç etmeye çalıştı. Bölmenin ses yalıtımlı olduğu ve Şenay'ın M.Y.'yi korkutmak için duvarlara tehdit içerikli notlar astığı ortaya çıktı.

Şok Edici Deliller
Şenay'ın telefonunda yapılan incelemede, baldızının çocukları M.Ö. ve E.Ö.'nün de aralarında bulunduğu yüzlerce istismar videosu bulundu. Videolar 2019-2023 yılları arasında kaydedilmişti. M.Ö. ve E.Ö. pedagog eşliğinde verdikleri ifadelerinde yaşadıklarını anlattı ve şikayetçi oldular. Şenay'ın istismarına maruz kalan bir diğer mağdur R.Ş. ise 10 yıl boyunca yaşadığı istismar sonucu felç geçirdiğini belirtti.

Mahkeme Kararı
Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, mahkeme kararını açıkladı. Tutuklu sanık Metin Şenay, 4 çocuğa karşı işlediği suçlar nedeniyle toplamda 293 yıl 6 ay hapis cezasına ve 1 milyon 687 bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı. Duruşmada basın mensuplarının bulunmasına izin verildi ve karar kamuoyuna duyuruldu.
 

DİĞER HABERLER

Justin Timberlake tutuklandı
Justin Timberlake tutuklandı
19 Haziran 2024 Çarşamba
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
19 Haziran 2024 Çarşamba
Milli maç heyecanı sokaklarda
Milli maç heyecanı sokaklarda
18 Haziran 2024 Salı
ABD
ABD'de evsiz sayısı arttı
18 Haziran 2024 Salı