Süleyman Elban: Hepimizin gurur kaynağı

Süleyman Elban: Hepimizin gurur kaynağı

HABER MERKEZİ-Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, Türk Polis Teşkilatı’nın ülkemizdeki güven, huzur ve istikrar ortamının korunmasında en büyük güvencemiz olduğuna dikkat çekti. Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 177. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Elban, “177 yıllık köklü geçmişiyle, anayasal hak ve özgürlüklerimizi en üst düzeyde gözetip bütün insanların yaşam hakkını koruma görevini en iyi şekilde yerine getiren emniyet teşkilatımız; ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin huzur ve güvenliğine kötü niyetli düşünce besleyenler için sarsılmaz bir kalkan ve caydırıcı bir güç olmuştur” dedi.

Vali Elban, mesajında daha sonra şunlara yer verdi:

“Geçmişten bugüne zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin ortaya koyduğu özverili çalışmalarıyla milletimizin gönlünde de önemli bir yer edinen teşkilatımız; toplumsal huzurun düzenli bir şekilde sürdürülmesi, can ve mal güvenliğinin kanunlar çerçevesinde korunması, devletimizin bekası, istiklal ve istikbalimizin temini gibi oldukça güç ve önemli görevleri yerine getirmektedir.

ULUSLARARASI ARENADA DA SAYGIN BİR YER EDİNMİŞTİR

Suç ve suçlularla mücadeleyi en etkili düzeyde gerçekleştirebilmek için bilim ve teknolojiyi de yakından takip eden ve uygulamalarında kullanan emniyet teşkilatımız; çağın gerektirdiği yeniliklere adapte olarak kendini sürekli geliştirmiş, suç oluşmadan suçu önlemeye yönelik yaptığı çalışmalarla uluslararası arenada da saygın bir yer edinerek hepimizin gurur kaynağı olmuştur. Vatanımızın, bayrağımızın, devletimizin,  milli ve manevi değerlerimizin teminatı tüm polislerimize bu özverili çalışmaları için milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

Bu düşüncelerle ilimizde görevli polislerimiz başta olmak üzere kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir cesaret ve fedakarlıkla çalışan polislerimize başarılar temenni ediyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize esenlikler diliyorum. Türk Polis Teşkilatı’mızın 177. Kuruluş yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası kutlu olsun.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER