Numan Kurtulmuş Fatih Erbakan ile Görüştü

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Fatih Erbakan ile görüştü

TBMM Başkanı Kurtulmuş, Yeniden Refah Partisi Lideri Erbakan'ı Kabul Etti: Yeni Anayasa Görüşmeleri Gündemde.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş Fatih Erbakan ile görüştü

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni anayasa görüşmeleri kapsamında Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı kabul etti. Görüşme yaklaşık 45 dakika sürdü ve sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Erbakan, Türkiye siyaseti ve ülkenin meseleleriyle ilgili genel bir müzakere yaptıklarını belirtti.

Erbakan, Kurtulmuş'un, iktidar kanadının ve toplumun önemli bir kesiminin talebiyle yeni anayasa çalışması içerisinde olduklarını ifade ettiğini aktardı. Kurtulmuş'un, Meclis'te grubu olan ya da olmayan partilerin katkı sağlamasını beklediklerini vurguladığını dile getiren Erbakan, şunları söyledi: "Bu meyanda bir görüşme oldu. Bizim tavsiyelerimizi, tekliflerimizi, görüşlerimizi, fikirlerimizi bu noktada almak istediklerini ifade ettiler. Bizim de zaten Yeniden Refah Partisi olarak, son dönemde bir anayasa taslağı çalışmamız var. Bu, hemen hemen son noktasına geldi. Biz de Sayın Meclis Başkanı'na anayasa taslağını ileteceğimizi ifade ettik. Kendileri de böyle bir anayasanın bütün bir milletin anayasası olması gerektiğini ve her kesimin görüşünün alınarak, mümkün olan en yüksek düzeyde mutabakatla yapılmasının faydalı olacağını ifade ettiler."

Erbakan, Hakkari Belediyesine kayyum atanması konusunda sorulan bir soruya ise şu yanıtı verdi: "Öncelikle bu şahsın adaylığının gerçekleşmemesi gerekir. Aday olma izninin verilmemesi, konunun bu noktaya gelmemesi gerekir. Bu yapılmadan, aday olmasına mani bir durum görülmediği halde, sonradan seçilip milletin desteğini, oyunu aldıktan sonra bu gibi hareketlerin yapılması, toplumsal barışa, iktidara, yetkili kurumlara da zarar veriyor. Baştan tedbirin alınıp, bu durumda olan kimselerin adaylığının gerçekleşmemesi daha doğru yoldur."


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Justin Timberlake tutuklandı
Justin Timberlake tutuklandı
19 Haziran 2024 Çarşamba
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
19 Haziran 2024 Çarşamba
Milli maç heyecanı sokaklarda
Milli maç heyecanı sokaklarda
18 Haziran 2024 Salı
ABD
ABD'de evsiz sayısı arttı
18 Haziran 2024 Salı