Meclisten Yeni Müjde: Genel Af, Sicil Affı Ve Borç Affı

TBMM'den müjde! Sicil, borç ve genel af

TBMM’den müjde geldi. O tarihten itibaren borçlar silinecek. Cumhurbaşkanı borç kapatma kredisi için onay verdi. Ayrıca sicil affı ve genel af da konuşuluyor.


TBMM'den müjde! Sicil, borç ve genel af

Borcu olanlara TBMM müjdesi verildi. Vatandaşın yükünü rahatlatacak yeni bir sicil affı kanunu yolda. Yeni düzenleme ile birlikte hem düşük faizli borç kapatma kredisi verilecek hem de sicil affı gelecek. 

Cumhurbaşkanı borç kapatma kredisi miktarı ve tarihi netleşti. Borcu olanlar borç kapatma kredisi Ya da borç transfer kredisi kullanarak tek bir çatı altında borçlarını toplama ve en uygun vade seçenekleri ile ödeme fırsatına sahip olacak. Borç kapatma kredisi ve sicil affı ile ilgili merak edilenler haberimizde…

YENİ TORBA YASA İLE SİCİL AFFI GELİYOR
Son 2 yıldır Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz ne yazık ki birçok vatandaşın banka kredileri ve kredi kartı borçlarını ödeyememesine sebep oldu. Her geçen gün büyüyen ve derinleşen kriz nedeni ile vatandaşların sicili de olumsuz etkilendi. Birçok kişi bankaların Kara listesine girmiş durumda. Neyse ki TBMM’den güzel haber geldi. Yeni torba yasa ile milyonlarca vatandaşa sicil affı geliyor. Torba yasa maddeleri arasında Meclise sunulan düzenleme kabul edilirse bankaların Kara listesinde olan vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlanacak ve aynı zamanda kara listeden çıkma şansı elde edecekler. Ayrıca genel af da yeni anayasa öncesi kulislerde konuşuldu.
 

DİĞER HABERLER

6 büyüklüğünde deprem!
6 büyüklüğünde deprem!
17 Haziran 2024 Pazartesi