Eylem Tok'un Oğlu Timur Cihantimur İntihar Etti

Timur Cihantimur cezaevinde intihar etti

İstanbul'da ölümlü kazaya neden olan ve annesi Eylem Tok'la ABD'ye kaçtıktan sonra yakalanan 17 yaşındaki Timur Cihantimur'un intihar ettiği iddia edildi.

Timur Cihantimur cezaevinde intihar etti

İstanbul'da karıştığı ölümlü trafik kazasının ardından ABD'ye kaçan ve Türkiye'nin iade talebi üzerine Boston'da yakalanan 17 yaşındaki Timur Cihantimur'un iade süreciyle ilgili önceki gün gerçekleşen yargılamada tutukluluk halinin devamına karar verildi. Cihantimur'un avukatlarından Victoria Kelleher ise Cihantimur'un "Manson Gençlik Enstitüsü" isimli gözetim merkezinde yaşadığı sorunları anlattı.

Geçtiğimiz gün Boston John Joseph Moakley Adliyesi'nde görülen duruşmada, hakim Donald Cabell, Cihantimur'un iade süreci boyunca tutuklu kalmasına hükmetti.

3 GÜN BOYUNCA IŞIKLARIN 24 SAAT YANIK OLDUĞU ODADA KALMIŞ
Cihantimur'un avukatlarından Victoria Kelleher ise, müvekkilinin "Manson Gençlik Enstitüsü" adlı gözetim merkezinde yaşadığı sorunları sıraladı. Kelleher, Manson'ın bir genç gözetim evinden çok bir hapishaneye benzediğini,Timur Cihantimur'un 3 gün boyunca ışıkların 24 saat yanık olduğu, yastıksız bir yatağın bulunduğu, okuyacak kitap vs dahil hiçbir şeyin olmadığı bir odada tutulduğunu ifade etti. Cihantimur'un intihar ettiği iddia edildi.

CİLT SORUNLARI BAŞ GÖSTERMİŞ
VOA'dan Mehmet Sümer'in aktardığına göre avukat Kelleher, Cihantimur'un cilt sorunlarıyla ilgili kullanması gereken nemlendirici ilaçları olduğunu ancak bunların kendisine verilmediğini bu sebeple yüzünde kızarıklıklar, yaralar, dudaklarında kanama olduğunu, cilt sorunlarıyla ilgili ilaçlarını istediğinde kendisine bol su içmesinin tavsiye edildiğini söyledi.
 

DİĞER HABERLER

TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandı
18 Temmuz 2024 Perşembe
Yıldız Sarayı halka açılıyor
Yıldız Sarayı halka açılıyor
18 Temmuz 2024 Perşembe
ABD Başkanı Joe Biden Covid oldu
ABD Başkanı Joe Biden Covid oldu
18 Temmuz 2024 Perşembe