Tokat'ta İhbar Üzerine Gidilen Evde Patlama

Tokat'taki patlamayla ilgili ilk açıklama

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Erbaa ilçesinde bir bağ evinde meydana gelen patlamayla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Tokat'taki patlamayla ilgili ilk açıklama

Tokat'ın Erbaa ilçesi Karayaka beldesinde yaşanan patlamada yaralanan jandarma personeli ve vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Hatipoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, olayla ilgili gerekli araştırma ve soruşturmanın titizlikle yapıldığını belirtti. İlk bulgulara göre, olayın aileler arası bir husumetten kaynaklandığı anlaşıldı.

Hatipoğlu, olay yerinde inceleme yaptıktan sonra gazetecilere, patlamanın dün saat 21.20 sularında meydana geldiğini söyledi. Bir vatandaşın jandarmayı arayarak bahçesinde kendilerine ait olmayan bir sandık bulduğunu ifade ettiğini belirten Hatipoğlu, bunun üzerine devriye görevindeki jandarma ekibinin kontrole geldiğini açıkladı. Bu sırada patlama meydana geldiğini söyleyen Hatipoğlu, "Patlamada 5 jandarma yaralandı. 3 yaralı Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesinde, 2 sivil Tokat Devlet Hastanesinde, 2 jandarma personeli de Erbaa Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Olayla ilgili şüpheli bir kişi ile yanındaki bir başka kişi, Samsun Emniyet Müdürlüğünce yakalandı. Gerekli araştırmaların sonucunda detaylı açıklama yapılacak." dedi.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada da Karayaka beldesinde bir bağ evi bahçesinde şüpheli paket bulunduğu ihbarı üzerine jandarma ekiplerinin olay yerine gittiği belirtildi. Ekipler içinde piknik tüpü olan bir sandığı açmaya çalışırken gerçekleşen patlama sonucu 5 jandarma personeli ile 2 vatandaşın yaralandığı kaydedildi. Açıklamada, "Askerlerimizden birinin iki bacağında, bir sivil ve bir askerin tek bacağında nitelikli yaralanma, uzuv kaybı meydana gelmiştir. Diğer askerlerin ve vatandaşların yaralanmaları hayati nitelik arz etmeyen yaralanma mahiyetindedir. Nöbetçi savcımız olay yerine intikal etmiş olup, olay tüm yönleriyle incelenmek üzere gerekli tahkikat başlatılmıştır." ifadesine yer verildi.

Olayın yaşandığı bağ evine yakın yerde ikamet eden Habip Balcı, yaptığı açıklamada, patlama sesi duyduklarını belirterek, "Hemen olay yerine doğru komşularımız gitti. Yaralıları dışarı çıkardık. Bir yaralı askeri taksi ile hastaneye gönderdik." dedi.

Karayaka beldesi Hürmüzlü Mahallesi'ndeki bir bağ evinde bulunan bazı kişilerin yüksek ses çıkardığı ve çevreye rahatsızlık verdiği ihbarı üzerine bölgeye jandarma ekibi sevk edilmişti. Adrese varan ekipler içeri girdiklerinde henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana gelmiş ve olayda 5'i jandarma personeli olmak üzere 7 kişi yaralanmıştı.
 

DİĞER HABERLER

5.0 büyüklüğünde deprem!
5.0 büyüklüğünde deprem!
25 Haziran 2024 Salı
ATM
ATM'den para çekme limiti değişti
24 Haziran 2024 Pazartesi
3.9 büyüklüğünde deprem!
3.9 büyüklüğünde deprem!
24 Haziran 2024 Pazartesi
Masör kadına 8 erkek tecavüz etti
Masör kadına 8 erkek tecavüz etti
24 Haziran 2024 Pazartesi
WhatsApp kızlar için hazırladı
WhatsApp kızlar için hazırladı
24 Haziran 2024 Pazartesi
Hakan Fidan
Hakan Fidan'dan BRİCS açıklaması
24 Haziran 2024 Pazartesi
Bedelli askerlik için son tarih
Bedelli askerlik için son tarih
24 Haziran 2024 Pazartesi