Temel Kotil Görevden Alındı!

TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil görevden alındı!

TUSAŞ’ın genel müdürü olan Temel Kotil görevden alındı.


TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil görevden alındı!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Genel Kurul sonrasında Ömer Cihad Vardan, Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Ardından yapılan yönetim kurulu toplantısında, uzun yıllardır TUSAŞ'ta görev yapan Mehmet Demiroğlu, Genel Müdür olarak atandı. Demiroğlu, 2016 yılından bu yana TUSAŞ Genel Müdürü olan Temel Kotil'den görevi devralacak.

Yeni Atamalar
TUSAŞ'ta uzun yıllardır çeşitli görevlerde bulunan Mehmet Demiroğlu, son olarak Helikopter Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Genel Müdür olarak atanmasının ardından yaptığı ilk açıklamada Demiroğlu, "Önümüzde kritik hedeflerimiz mevcut. Başta Hava Kuvvetlerimiz olmak üzere ülkemizin ve tüm dost ve kardeş ülkelerin bize ihtiyacı var. İşimize odaklanacağız. Şimdi çalışma zamanı," dedi.

Mehmet Demiroğlu Kimdir ?
Mehmet Demiroğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği lisans eğitimini tamamladıktan sonra, yüksek lisans ve doktora derecelerini Rensselaer Polytechnic Institute'den aldı. Kariyerine Eskişehir Hava İkmal Merkezi'nde Havacılık ve Uzay Mühendisi olarak başlayan Demiroğlu, çeşitli önemli projelerde ve firmalarda görev aldı. GE Global Research Center'da Tasarım Mühendisi ve BMC Power'da Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. TUSAŞ'a katılmadan önce TEİ'de Turboşaft Program Direktörü olarak görev yaptı ve TUSAŞ'ta Helikopter Genel Müdür Yardımcılığı görevine yükseldi.

Yeni Yönetim ve Hedefler
Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan ve Genel Müdür Mehmet Demiroğlu ile birlikte, TUSAŞ'ın önümüzdeki dönemdeki hedeflerine odaklanması bekleniyor. Demiroğlu, yeni görevinde ülkenin ve dost ülkelerin ihtiyaçlarına odaklanacaklarını ve bu kritik hedefler doğrultusunda çalışacaklarını belirtti.
 

DİĞER HABERLER