Vali Yılmaz Osmaniye Asayiş Raporunu Paylaştı

Vali Yılmaz: ''Osmaniye'de yüzde 92 başarılıyız''

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, "Şehrimizin huzurunu bozmaya yönelik kimseye fırsat vermeyeceğiz" dedi.

Vali Yılmaz: ''Osmaniye'de yüzde 92 başarılıyız''

Vali Erdinç Yılmaz, 2024 yılı Mayıs ayında polis ve jandarma sorumluluk bölgesinde meydana gelen asayiş ve güvenlik olayları konusunda açıklamalarda bulundu.

Osmaniye Valisi Yılmaz, kentte asayiş konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, "2024 yılı Mayıs ayında ilimiz genelinde 1667 asayiş olayı meydana gelmiş, 992 kişi yakalanmış, 47 kişi ise tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Meydana gelen bin 667 olayın bin 535’i aydınlatılmış olup, asayiş suçlarında aydınlatılma oranında yüzde 92’lik başarı sağlanmıştır. Asayiş olayları neticesinde son bir ay içerisinde 113 av tüfeği, 43 tabanca, 20 kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir" dedi.

3 ORGANİZATÖR TUTUKLU
Vali Yılmaz; “Göçmen Kaçakçılığı ile ilgili olarak 2024 yılı Mayıs ayında “Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti” suçlamasıyla 11 organizatör/şüpheli yakalanmış, 3 şahıs Osmaniye'de tutuklanmıştır. Mayıs ayı içerisinde yapılan kontroller sonucunda 71 düzensiz göçmen yakalanmıştır”

'HUZURUN BOZULMASINA FIRSAT VERMEYECEĞİZ'
Terör konusunda konuşan Vali Erdinç Yılmaz, "Terörle Mücadele ile ilgili olarak, 2024 yılı Mayıs ayında ilimiz genelinde PKK/KCK Terör Örgütü faaliyetleri kapsamında 4 şüpheli şahıs, FETÖ/PDY terör örgütleri kapsamında ise 2 şüpheli şahıs yakalanmıştır.. İlimiz genelinde 2024 yılı Mayıs ayında 144 bin 307 şahsın sorgulamasının yapıldığı, 5-10 yıl arası aranması olan 10 şahıs, 10 yıl ve üzeri aranması olan 20 şahıs da dâhil olmak üzere çeşitli suçlardan aranması olan toplam 432 şahıs yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla Asayiş, Uyuşturucu, Kaçakçılık, Düzensiz Göçmen ve Terör konuları başta olmak üzere her türlü suç, organize oluşumlar ve terör örgütleri ile mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de sokaklarımızın ve evlerimizin huzurunu sağlamaya yönelik faaliyetler yapmaya devam edeceğiz. Şehrimizin huzurunu bozmaya yönelik kimseye fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.
 

DİĞER HABERLER

Justin Timberlake tutuklandı
Justin Timberlake tutuklandı
19 Haziran 2024 Çarşamba
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
19 Haziran 2024 Çarşamba
Milli maç heyecanı sokaklarda
Milli maç heyecanı sokaklarda
18 Haziran 2024 Salı
ABD
ABD'de evsiz sayısı arttı
18 Haziran 2024 Salı