Vedat Işıkhan Medya Temsilcileriyle Bir Arada

Vedat Işıkhan medya temsilcileriyle bir arada

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere Kurban Bayramı öncesinde 3 bin lira olan bayram ikramiyelerinin hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

Vedat Işıkhan medya temsilcileriyle bir arada

Işıkhan, Anadolu Yayıncılar Federasyonu'nun düzenlediği programda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, dijital dönüşüm projelerine verdikleri önemi vurgulayan Işıkhan, "Türkiye Yüzyılı" vizyonu doğrultusunda yaptıkları dijital dönüşümle hizmet kalitelerini en üst seviyeye çıkardıklarını belirtti.


Sosyal güvenlik sistemi yapısında önemli adımlar attıklarını ve sistemin ülke nüfusunun yüzde 99'unu kapsadığını ifade eden Işıkhan, SGK'nın bilişim altyapısına dair detayları paylaştı. Son dönemlerde dijital alanda gerçekleştirdikleri yeniliklerle katma değeri yüksek hizmetlerin dijitalleştirildiğini belirten Işıkhan, SGK Co-Pilot uygulamasının önemine değindi.


Emeklilere yönelik yapılan çalışmalara da vurgu yapan Işıkhan, emeklilerin ekonomik ve sosyal refahlarını artırmak için çeşitli projeler hayata geçirdiklerini söyledi. Özellikle bayram ikramiyesinin 3 bin liraya çıkarıldığını ve ödemelerin Kurban Bayramı öncesinde yapılacağını duyurdu.

Programda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Işıkhan, belediyelerin SGK'ye olan borçlarının tahsilat sürecine başlandığını belirtti. Ayrıca, uzaktan hasta değerlendirme sistemlerine ve emeklilere yönelik sağlanan yeni imkanlara dair bilgi verdi.

Son olarak, İş Pozitif Programı ve emeklilere yönelik sosyal hizmetler konularında yapılan çalışmaları paylaşan Işıkhan, emeklilerin refahlarını artırmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
14 Haziran 2024 Cuma
Kuzen evlilikleri yasaklandı
Kuzen evlilikleri yasaklandı
13 Haziran 2024 Perşembe
20 bin öğretmen ataması ne zaman?
20 bin öğretmen ataması ne zaman?
13 Haziran 2024 Perşembe
Tesla
Tesla'dan Avrupa'da zam sinyali
13 Haziran 2024 Perşembe
Hakan Fidan
Hakan Fidan'dan diplomasi trafiği
13 Haziran 2024 Perşembe
Serdar Ortaç
Serdar Ortaç'tan borç açıklaması
13 Haziran 2024 Perşembe