Sırbistan Cumhurbaşkanı: Savaş Çıkacak

Vucic'ten korkutan savaş açıklaması

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, dünyada 3 ya da 4 ay gibi kısa bir süre içinde büyük bir çatışma yaşanacağını söyledi.

Vucic'ten korkutan savaş açıklaması

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinin dünyadaki jeopolitik dengelere etkilerini değerlendirdiği bir açıklamada, 3-4 ay içinde dünyayı ciddi bir çatışmanın beklediğini ifade etti.

"3-4 Aydan Öncesinde de Gerçekleşebilir"
İsviçre'de yayımlanan haftalık dergi Die Weltwoche'ye konuşan Vucic, dünya savaşının çıkma ihtimali üzerine sorulan bir soruya, "Üçüncü Dünya Savaşı'ndan söz edemem ama büyük bir çatışmadan bahsediyorum. Ne kadar uzaktayız? Bundan çok uzakta olmadığımıza inanıyorum. 3 ya da 4 aydan fazla değil ve bunun daha önce gerçekleşmesi tehlikesi de var" şeklinde yanıt verdi.

"Büyük Güçler Bir Şeyler Yapmazsa, Yakın Zamanda Büyük Bir Felaket Göreceğiz"
Rusya ve Ukrayna arasındaki durumun giderek kötüleştiğini belirten Vucic, "Ünlü tarihçi Alan JP Taylor'ın sözleriyle: 'Tren istasyondan ayrıldı ve kimse onu durduramaz.' Ve görünen de bu. Büyük güçler bir şey yapmazsa, Ukrayna'da olup bitenlerin acı sonunu göreceğiz. Kısa bir süre sonra eminim ki gerçek bir felaket göreceğiz" ifadelerini kullandı.
 

DİĞER HABERLER

Chery Türkiye
Chery Türkiye'de fabrika kuruyor!
18 Temmuz 2024 Perşembe