Başkan Erdoğan ABD'de Sıkı Güvenlik Altında

Washington'da Başkan Erdoğan alarmı: Caddeler kapatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye gitti. Erdoğan'ın konaklayacağı otelin çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı, bazı sokaklar trafiğe kapatıldı.

Washington'da Başkan Erdoğan alarmı: Caddeler kapatıldı

Erdoğan'ı Andrews Askeri Hava Üssü'nde TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Sedat Önal, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve diğer ilgililer karşıladı.

ERDOĞAN'A EŞLİK EDENLER
Erdoğan ile birlikte eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Çağatay Özdemir ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da Washington'a geldi.

SOKAKLAR KAPATILDI
Erdoğan, Andrews Askeri Hava Üssü'nden konaklayacağı otele geçti. Erdoğan'ın konakladığı otelin önünde geniş güvenlik önlemleri alındı. Otelin çevresindeki bazı sokak ve caddeler kamyonlar da kullanılarak trafiğe kapatılırken, otel çevresinde beton ve demir bariyerler kullanıldı.

NATO ZİRVESİ
NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi kapsamında devlet ve hükümet başkanları toplantısına katılacak olan Erdoğan, bugün NATO'nun 75. Yıl Anma Etkinliği'ne iştirak edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bazı devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler de gerçekleştirecek.
 

DİĞER HABERLER

Chery Türkiye
Chery Türkiye'de fabrika kuruyor!
18 Temmuz 2024 Perşembe