‘Yanlış tarım politikaları uygulanıyor’

‘Yanlış tarım politikaları uygulanıyor’

HABER MERKEZİ- İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, basın açıklaması yaptı. Çulhaoğlu yaptığı açıklamada, ‘’Yaşadığımız gün itibarı ile milletimizin yüzde 85’i iktidarın yanlış ekonomi ve beceriksiz tarım politikaları yüzünden büyük sıkıntı yaşamakta, her gün yapılan fahiş zamlar zor durumdaki milletimizi daha da zora sokmakta, ülkeyi idare edenler yandaşlardan başka bir şey düşünmediği için hiçbir derde çare bulamamaktadır’’ dedi.


İYİ Partili Çulhaoğlu, şu ifadelere yer verdi:

‘’Ülkemiz ekonomiden tarıma, eğitimden dış politikaya ve güvenliğe, Çarşı-Pazar yangınına kadar her alanda sayısız dertle boğuşurken halkından kopanlar zevk-i sefa içeresinde günlerini gün etmektedir. Bunlar yetmezmiş gibi milletimiz, üstüne birde iktidarın kendi beceriksizliğini gizlemek için suni olarak oluşturmaya çalıştığı kutuplaştırmaya, baskıya, korkuya dayalı bir siyasi iklimle yaşamak zorunda kalıyor. Sadece bunlar da değil. Liyakatsiz atamalarla, saçma sapan açıklamalarla akıl dışı kararlarla, haksızlıklar ve nobran tavırlarla karşılaşıyor milletimiz. ‘Yiyecek ekmeğim yok’ diyenlere ‘nankör’; ‘Girdi maliyetleri yüzünden tarlamı ekemiyorum’ diyenlerin ‘yalancı’; ‘Geçinemiyorum’ diyenlerin de ‘şükürsüz’ ilan edildiği günlerden geçmekteyiz. Annelerin çocuklarının gelecekle ilgili dertleri-endişeleri bilinmesin, Babaların geçim sıkıntısı yüzünden evlatlarına alamadıkları için akıttıkları göz yaşlarının konuşulmasını, Gençlerin de isteklerinin duyulmasını istemeyen bir iktidar tarafından yönetilmekteyiz. Bu durum Cumhuriyetimizin değerlerini bir türlü içselleştiremeyen, Devlet yerine şahıslarını, Millet yerine yandaşını koyan, “Biz” yerine “Ben” diyen bir zihniyetin ürünüdür.

Mensubu bulunduğum İyi Parti Grubu, Ülkemizin ve Milletimizin içinde bulunduğu sorunların çözülmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisinde 5462 Yazılı Soru önergesi, 777 Meclis Araştırma önergesi, 310 Kanun Teklifi verdi. Tabii Hiçbiri cumhur ittifakı tarafından kabul edilmeyerek ret edildi.

Bu da demek oluyor ki; İktidar bileşenleri milletimizin sorunlarına çare olmak için hiçbir yapıcı irade ortaya koymamakta, irade koyanlara da engel olmakta, hamasetle yönetmeyi tercih edip, sorunların giderilmesini de istemediğini hepimize göstermektedir. Biz İyi Parti olarak; Ülkemizin geleceği için milletimizin yüksek ferasetine, kararlılığına, cesaret ve azmine, fikirlerine ve yeteneklerine çok inanıyor ve güveniyoruz. Bugünümüzü kurtarmak, geleceğimize sahip çıkmak, tüm ayrışmaları, kutuplaşmaları ve kavgaları geride bırakarak Milletimiz için, Memleketimiz için yeniden bir araya gelmeye, hep beraber el ele, birlikte yürüme ruhunu yeniden diriltebilmek için ilk seçimlerde iktidar olacağız. Hepsi birbirinden değerli yetişmiş liyakatli kadrolarımızla tüm sorunlara çare olacak, milletimizi birlikte yöneteceğiz. Az kaldı.’’

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER