Yeni Virüs 3 Günde Öldürüyor!

Yeni virüs 3 günde öldürüyor!

Koronavirüsle mücadele dünya genelinde devam ederken, Çinli bilim insanlarının laboratuvarda sahte bir Ebola virüsü geliştirdiği ortaya çıktı.

Yeni virüs 3 günde öldürüyor!

Hebei Tıp Fakültesi'nde görev yapan araştırmacılar, hamsterlar üzerinde yapılan testlerde virüsün bulaştığı canlıların 3 gün içinde ölümcül etkiler gösterdiğini belirtti.

Koronavirüs salgınının patlak verdiği Çin'de, Hebei Tıp Fakültesi'nde görevli bilim insanları, Ebola virüsüne benzer özelliklere sahip, oldukça ölümcül bir virüs geliştirdi. Yapılan deneylerde, bu virüsün hamsterlar üzerinde test edildiği ve 3 gün içinde ölümcül etkiler gösterdiği kaydedildi.ORGAN YETMEZLİĞİ VE DİĞER SEMPTOMLAR

Tasarlanan virüs enjekte edilen hamsterlarda kısa sürede organ yetmezliği ve diğer ciddi semptomlar gözlemlendi. Enjeksiyon sonrası bazı hamsterların gözbebeklerinin yüzeyinde kabuklar oluştu ve bu durum görüşlerini etkiledi.VİRÜS TÜM VÜCUDA YAYILIYOR

Araştırmacılar, ölen hamsterların organlarını incelediklerinde, ölümcül virüsün vücutlarının her yerine yayıldığını tespit etti. Bu bulgular, virüsün ne kadar hızlı ve etkili bir şekilde yayıldığını ortaya koydu.

Koronavirüsle mücadele devam ederken, bilim insanlarının geliştirdiği bu yeni virüs, dünya genelinde endişe yarattı. Araştırmaların ve deneylerin sonuçları, bilim dünyasında yakından takip ediliyor.


Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Mersin’de korkutan yangın
Mersin’de korkutan yangın
22 Haziran 2024 Cumartesi
Fil, ABD
Fil, ABD'li turisti öldürdü
22 Haziran 2024 Cumartesi
EGM Öğretim Elemanı alacak
EGM Öğretim Elemanı alacak
22 Haziran 2024 Cumartesi
Memur maaş zammı belli oldu
Memur maaş zammı belli oldu
21 Haziran 2024 Cuma
Seyhan Nehri
Seyhan Nehri'ni yosun bastı
21 Haziran 2024 Cuma