Yüreğir Belediye Başkanı Kocaispir: Vaatlerimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz

Yüreğir Belediye Başkanı Kocaispir: Vaatlerimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, göreve başlamasının ardından geçen 3 yıllık sürede yaptığı çalışmaları yaptığı basın açıklamasıyla değerlendirdi. Başkan Kocaispir, vaatlerinin yüzde 80’ini yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.


Kentte bir otelde düzenlediği ‘3. Yıl Basın Lansmanı’ programında konuşan Kocaispir, gönül belediyeciliği anlayışıyla hizmet verdiklerini söyledi.

‘’İLK DEFA YÜREĞİR’İN İMAR PLANINI YAPTIK’’

Başkan Kocaispir, "33 yıllık belediye tarihinde ilk defa Yüreğir ilçesinin 1/5000 imar planını yaptık. Bizden önceki süreçte TOKİ ve Büyükşehir Belediyesi ile mevcut olan protokole biz de dahil olduk. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda özel talimatı var. Çevre ve Şehircilik Bakanımızın katkılarıyla bugün yıkımlar büyük ölçüde tamamlandı. 24 Haziran'da Sinanpaşa Mahallesi ile ilgili TOKİ tarafından ihale yapılıyor. Çok yakın bir tarihte Yüreğir'de modern, güzel, yaşanılabilir ve çevreci binaların yükselmeye başladığına şahit olacaksınız" dedi.

‘’YAPTIKLARIMIZLA ASLA YETİNMİYORUZ’’

İlçe genelinde kütüphaneler, engelsiz yaşam merkezi, açık hava sinemaları, aile sağlığı merkezleri, geçici hayvan bakım evi, katı atık bertaraf tesisi, sokak sağlıklaştırması gibi projelerinde devam ettiğini bildiren Kocaispir, "Geride bıraktığımız 3 yılda yaptıklarımızla yetinmiyoruz. İnşallah önümüzdeki 2 yıl içerisinde de insanların gönüllerine dokunan, onların hayatını kolaylaştıran, hanelerinde huzur ve mutluluk doğuran işler yapmaya devam etmek istiyoruz. Yüreğir'in makus talihini hep beraber değiştirmeye başlayacağız" diye konuştu.

Başkan Kocaispir, Yüreğir’i insanların gezmeye geldikleri bir yer haline getirmek istediklerini aktardı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER