Zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacaklara ilişkin duyuru

Zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacaklara ilişkin duyuru

Basın İlan Kurumu’nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr internet sitesinde yayımlanan ilana göre; Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından zamanaşımına uğrayacak emanet ve alacaklara ilişkin duyuru yayınlandı.


Duyuruda, 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun (Kanun) 83. Maddesi uyarınca, yatırım kuruluşları nezdindeki yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak 10 yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabi olduğu belirtildi.

“Yatırımcı Tazmin Merkezi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” gereği, 2023 yılında yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan ve yatırımcılara ait Banka nezdinde zamanaşımına uğrayacak her türlü emanet ve alacaklara ilişkin listenin 01.04.2022 - 31.12.2023 tarihine kadar Bankanın internet sitesinde ilan edileceği kaydedildi. 

Zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacaklara ilişkin duyuru - ILN01582452 - https://www.ilan.gov.tr/ilan/955350/tebligat-ve-duyurular-kurumsal-tebligat-ve-duyurular-zaman-asimina-ugrayan-mevduat-emanet-ve-alacaklara-iliskin-duyuru

Kaynak: https://www.ilan.gov.tr 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER