Zonguldak TTK Maden Ocağında Göçük Meydana Geldi

Zonguldak TTK maden ocağında göçük meydana geldi

Zonguldak'ın Kilimli ilçesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Gelik Müessesesi'ne ait maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan iki işçiden biri kurtarıldı.

Zonguldak TTK maden ocağında  göçük meydana geldi

Gelik beldesindeki maden ocağının eksi 360 kotunda meydana gelen göçükte işçiler Tevfik Soy ve Harun Kara göçük altında kaldı.


Olayın hemen ardından bölgeye sağlık, jandarma, itfaiye ve TTK tahlisiye ekipleri sevk edildi. Hızla başlatılan kurtarma çalışmaları sonucunda, madencilerden Tevfik Soy göçük altından çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Soy’un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.


Diğer işçi Harun Kara’yı kurtarma çalışmaları ise aralıksız devam ediyor. Ekipler, yoğun bir çaba ve titizlikle Kara'ya ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor. Göçük alanında güvenliği sağlamak ve olası riskleri minimize etmek amacıyla özel ekipmanlar kullanılıyor.

Olay yerinde bekleyen aileler ve iş arkadaşları, umutla Kara’nın sağ salim kurtarılmasını bekliyor. Yetkililer, kurtarma çalışmalarının en kısa sürede tamamlanması için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

 

DİĞER HABERLER

Justin Timberlake tutuklandı
Justin Timberlake tutuklandı
19 Haziran 2024 Çarşamba
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
3,2 büyüklüğünde deprem korkuttu
19 Haziran 2024 Çarşamba
Milli maç heyecanı sokaklarda
Milli maç heyecanı sokaklarda
18 Haziran 2024 Salı
ABD
ABD'de evsiz sayısı arttı
18 Haziran 2024 Salı