Levent Uysal Suçu Olmadığını Savundu

Ece Uysal’ın eşi Levent Uysal suçu olmadığını savundu

Ece Uysal’ın eşi Levent Uysal suçu olmadığını savundu

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi'nde (KTSÜ) sahte diploma ve yolsuzluk iddialarıyla sarsılan skandalın ardından, sorumluları belirlemek için yapılan araştırmalar devam ediyor. 

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın koruma müdürü ve üst düzey polis yetkililerinin de aralarında bulunduğu birçok kişiye sahte diploma verildiği iddiaları gündemi meşgul ediyor. Üniversitenin ortağı olan Ece Uysal'ın eşi olan MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal, yaşanan skandallarla ilgili açıklamasında suçun çalışanlara yönlendirilmesi çabası içine girdi ve eşini ile kendisini savundu.
Olayların ortaya çıkması üzerine "Usulsüzlük olduğunu düşünüyoruz" diyerek başvuruda bulunduklarını ve konuyla ilgili bir araştırma başlattıklarını belirten MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal, hukuki sürecin devam ettiğini ve sonuçları beklediklerini ifade etti. Uysal, hukuk müşavirlerinin yazılı soruları yanıtladığını belirterek, "Müdahale etmemek adına sessiz kaldık ancak yanlış anlaşılmasın, soruşturmayı başlattık ve sonuçları bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Araştırmaların devam ettiğini dile getiren MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal, herhangi bir zarar vermemek adına sessiz kaldıklarını iddia etti ve yaşanan usulsüzlüklerle ilgili başvuruda bulunduklarını belirtti. Ancak hukuki sürecin devam ettiğini ve sonuçları beklemelerinin daha doğru olduğunu söyledi.

 

DİĞER HABERLER