KKTC Rüşvet İddiası İle Çalkalanıyor

KKTC rüşvet iddiası ile çalkalanıyor

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde yaşandığı iddia edilen “rüşvet” skandalı ile çalkalanıyor. 

KKTC rüşvet iddiası ile çalkalanıyor

Polisin başlattığı rüşvet soruşturması kapsamında YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı ile YÖDAK’ın eski üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Hasgüler tutuklanmıştı. Ancak daha sonra her iki isim de 50’şer bin lira teminatla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
TEMİZ TOPLUM BİZİM ELİMİZDE DEĞİL
Kefaletle serbest bırakıldıktan sonra adliye binası önünde basın mensuplarına açıklama yapan YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı, alınlarının ak, başlarının dik olduğunu öne sürerken, YÖDAK’ın eski üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Hasgüler ise ilginç bir iddiada bulundu. Prof. Dr. Hasgüler, “Temiz toplum bizim elimizde değil, daha çok olay yaşanacak” iddiasında bulunarak, rüşvet soruşturmasının KKTC’den yönetilmediğini ima etti.
SÜREÇ NASIL BAŞLAMIŞTI?
YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı ile kurumun eski üyelerinden Mehmet Hasgüler hakkındaki rüşvet iddiası kapsamında polis 17 ayrı ifade ve Üniversite muhasebesinden edindiği bilgiler doğrultusunda Hasgüler’in rüşvet miktarını 4 bin dolardan 8 bin dolara yükselttiğini tespit etmişti. Prof. Dr. Avcı’nın ise aldığı rüşvet miktarı 10 bin dolar.

 

DİĞER HABERLER

Ersin Tatar gül bahçelerini gezdi
Ersin Tatar gül bahçelerini gezdi
13 Haziran 2024 Perşembe