Meyhane tabelasına üniversiteden tepki

Meyhane tabelasına üniversiteden tepki

GAZETTE- Girne Amerikan Ünivesitesi, üniversite tabelasının yanında bulunan ‘The Meyhane’ tabelasını eleştirerek sosyal medya üzerinden “Bu senin ayıbın Girne Belediyesi” başlığıyla bir yazı paylaştı. Üniversite caddesi üzerinde bulunan ‘GIRNE AMERICAN UNIVERSITY’ tabelasının yanındaki  ‘The Meyhane’ levhasına üniversiteden sert tepkiler geldi.

“Bu Senin Ayıbın Girne Belediyesi ve Üniversiteme Dokunma” başlığıyla sosyal medyada paylaşım yapan Girne Amerikan Ünivesitesi sayfasında şu ifadelere yer verildi:
“Kıbrıs Kamuoyu ile Sosyal alanımda paylaşma konusunu epeyce düşündüm. Ancak kesinlikle doğru olmadığını düşündüğüm bir durumu bilginize getiriyorum. Resimlerden de göreceğiniz gibi, 1998 yılından itibaren sonrasında Üniversite Caddesi adı verilen caddenin girişinde önceki yerel yönetimlerin onayı ile üniversitemizin tabelası bulunmaktadır. Dünyanın hiç bir yerinde örneği bulunmayan bir uygulamayı Girne Belediyemizin hayata geçirmiş olduğunu hayretlerle tanıklık ediyoruz. Kendi kentine, şehrine ve şehrine mal olmuş bir Yüksek Öğretim kurumuna ve dolayısı ile halkımıza karşı nasıl böylesi akıl almaz bir yanlışlığı yapabiliyor. Belediye Başkanımız Sn. Nida Güngördü, katıldığı törenlerimizde övgü dolu sözlerle dile getirdiği Girne Amerikan Üniversitesi’ne ve halkına nasıl böylesi bir yanlışın yapılmasına seyirci kalmıştır? Girne Belediyemizin seçilmiş değerli üyeleri nasıl böylesi bir sürece sessiz kalabiliyor?  Değer anlayışınız bu mu diye sormak istiyorum. O tabelanın oraya takılmasını isteyen işletme sahipleri de Girnemizin değerli esnaflarından, nasıl onlar da bir üniversitenin itibar ve saygı algısına zarar verecek bir isteği Girne Belediyesinden talep edebilmişlerdir?  İlk önce saygı ve o anlayışla sahip olduğumuz değerlere sahip çıkmamız gerekirken, bir bireyin, bir işletmenin hadsiz talebini kınayamıyor olsam da, Girne Belediyemizin akıl almaz kararını kınıyorum. Verdiği izin sebebiyle Belediye Başkanımızı kınıyorum. Bu izne sessiz kalan Belediye Meclis Üyelerimizi Kınıyorum. Siz yarın cami sınırlarına da bu tabelaları diktirirsiniz ki şu anda eğitim ve cami çevrelerine bu tabelaların konmasına izin veriyorsunuz! Benzeri tabela kirliliğini yine Üniversite Caddesi üzerinde olan caminin de karşısına taktırmış, izin vermiş durumdasınız. Onların da resimlerini yayınlayacağım. Doğru yapmıyorsunuz.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER