Dost Oyunculardan Sezon Sonu Kutlaması

Dost oyunculardan sezon sonu kutlaması

2024 tiyatro sezonunda Recep Bilginer’in yazdığı ”İsyancılar” oyununu sergileyen Dost Oyuncular Topluluğu, sezon yorgunluğunu “Şenol Usta”da düzenledikleri eğlence gecesi ile attılar.

Dost oyunculardan sezon sonu kutlaması

Dost Oyuncular Yönetmeni Bülent Uz, Yönetmen Yardımcıları Süheyla Yanar, Mehmet Yaşar ve Erna Ediz, oyuncular Ahmet Özer, Mertcan Yıldız, Ertuğrul Yılmaz, Olcay Heybeli, Menduha Sapmaz, Ayhan Burkaş, Hayati Özhan, Ali Ersoy, Ayfer Ünlü ve Güler Temur’un katıldığı gecede tiyatro oyuncuları sadece oyunda değil, Türk Halk Müziği ve Türk sanat Müziğini seslendirmede de başarılarını ortaya koydular.

Yüzbaşı rolüyle oynayan Hayati Özhan “Yaktın Beni”, İsyancılar’ın Bekir Şimşek’i Mehmet Yaşar, Urfa yöresinden “Aman aman” türküsünü,  Elif rolündeki Erna Ediz de “Sen benden gittin gideli” ve “Hoşgeldin” türkülerini seslendirdi.


Şenol Usta’nın sanatçıları Rüya Eylül Seçkin, Özgür ve Okan Cingözler seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar eşliğinde Dost Oyuncular sanatçıları dans edip, oyun oynadılar.

Gece sonunda Dost Oyuncular Yönetmeni Bülent Uz bir teşekkür konuşması yaptı. Uz, “Sevgili canlar, Dost Oyuncular hepinize teşekkür ediyorum. Sezonun bu son grubunda beraber olduk. İnşallah Eylül-Ekim ayında tekrar çalışmalarımıza başlayacağız. Amatör de olsak bile güzellikler yaratacağız tüm arkadaşlarımızla” dedi.

Yönetmen Uz daha sonra “Yoksun diye bahçemde çiçekler açmıyor” şarkısını söyledi.

Son Dakika Gelişmelerden Vaktinde Haberdar olmak istiyor musunuz? Google News'te Gazette'ye abone olun. 

ABONE OL!

 

DİĞER HABERLER

Kült film “Barda 2” geliyor
Kült film “Barda 2” geliyor
29 Nisan 2024 Pazartesi