Saklıkent Kanyonu'nu 45 Bin 535 Kişi Ziyaret Etti

Saklıkent Kanyonu'nu bayram tatilinde 45 bin 535 kişi ziyaret etti

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bulunan Saklıkent Kanyonu, Kurban Bayramı tatili süresince 45 bin 535 ziyaretçiyi ağırladı.

Saklıkent Kanyonu'nu bayram tatilinde 45 bin 535 kişi ziyaret etti

Seydikemer Belediye Başkanı Bayram Önder Akdenizli, kanyonun bayram tatili boyunca en çok tercih edilen gezi rotalarından biri olduğunu belirtti. Türkiye'nin yanı sıra yurt dışından gelen turistlerin de ilgisini çeken Saklıkent Kanyonu'nun doğal güzellikleri ve etkileyici manzarasıyla öne çıktığını vurguladı. Akdenizli, "Gelen ziyaretçilerimizi en iyi şekilde ağırladık ve misafirperverliğimizi gösterdik. Saklıkent'in bölge turizmine katkı sağlamasından dolayı memnuniyet duyuyoruz." dedi.


SAKLIKENT KANYONU

Saklıkent Kanyonu, Kayadibi Mahallesi'nde yer almakta olup belediye tarafından işletiliyor. Kanyonun girişine ulaşmak için yaklaşık 200 metrelik bir köprü kullanılmakta ve buraya gelen ziyaretçiler, serinletici etkisiyle bilinen 5 derecelik akarsuyun doğal atmosferinde yaz sıcağının yorgunluğunu unutuyor. Kanyonu ziyaret edenler, halat yardımıyla akıntılı suyu geçerek dik yamaçlardan oluşan doğal parkurda heyecan verici bir deneyim yaşıyor.

Yoğun yaz günlerinde günlük olarak 6 bin kişiye kadar ziyaretçi ağırlayan Saklıkent Kanyonu, tatilciler arasında popüler bir uğrak noktası olarak öne çıkıyor. Doğal güzellikleri ve macera dolu aktiviteleriyle dikkat çeken kanyon, Muğla'nın turizm potansiyeline önemli katkılar sağlıyor.

 

DİĞER HABERLER

Ghassan Massoud İstanbul
Ghassan Massoud İstanbul'da
13 Temmuz 2024 Cumartesi