Acun Ilıcalı'dan Maribor Kulubü Açıklaması

Acun Ilıcalı, Maribor'u satın alıyor

Türk iş insanı Acun Ilıcalı, Slovenya'nın köklü ekiplerinden Maribor'u bünyelerine katmaya hazırlanıyor.


Acun Ilıcalı, Maribor'u satın alıyor

Acun Ilıcalı, Avrupa'nın önde gelen spor kanallarından Sportklub'a yaptığı açıklamada, Hull City benzeri bir başarı hikayesi yazabilecek bir ekip aradıklarını ve uzun bir araştırmanın ardından Slovenya'yı tercih ettiklerini belirtti.

Slovenya'nın büyük potansiyele sahip harika bir spor ülkesi olduğunu vurgulayan Ilıcalı, "Slovenya'daki hangi kulübün bize en uygun olduğunu araştırdıktan sonra Maribor'un doğru seçim olduğuna karar verdik. Geçen hafta Maribor'da bulundum, şehri, stadı ve kulübü yöneten insanları gerçekten çok sevdim." şeklinde konuştu.

İki ay boyunca farklı kulüpleri araştırdıklarını belirten Ilıcalı, "Diğer kulüplere de saygı duyuyorum. Mura çok başarılı, Olimpija Avrupa'da büyük bir isim ancak Maribor da öyle. Sonunda bir karar vermek zorundayız. Takım ve ben, bu projenin harika taraftarlarla, harika insanlarla ve harika bir şehirle doğru proje olduğu konusunda kararlıyız." ifadelerini kullandı.

Ilıcalı, Sloven futbolcu Miha Zajc ile ilgili bir soruya ise, "Hull City'yi devraldığımda ilk hedefim Zajc'tı ancak ne yazık ki o Fenerbahçe'de kalmaya karar verdi. Biraz da şanslıyım çünkü ben de bir Fenerbahçe taraftarıyım. Gelecekte neler olacağını göreceğiz. Projemizi Slovenya'da, Sloven oyuncularla gerçekleştirme adımına taşıdığımızda belki Maribor'a gelmek isteyebilir. Hull'da da onunla her zaman ilgileniyoruz." şeklinde yanıtladı.
 

DİĞER HABERLER

Ünlü şarkıcı gözaltında
Ünlü şarkıcı gözaltında
8 Mayıs 2024 Çarşamba