Dilan Polat Boncuk Yapmaya Başladı

Dilan Polat cezaevinde kendisine yeni hobi buldu

Dilan Polat cezaevinde kendisine yeni hobi buldu

Kara para aklama suçlamasıyla 5 Kasım'da tutuklanan Dilan Polat’ın avukat geçtiğimiz aylarda Polat'ın cezaevinde geçirdiği süre boyunca okuması için Polat'a kitap gönderdiğini belirtmişti. Dilan Polat ise kendisine hobi olarak süs eşyası yapmayı tercih etti ve arkadaşı Sevim Alan’a hediye olarak gönderdi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılan Engin ve Dilan Polat çifti, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonla gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında toplam 24 şüpheli yakalanırken, 18 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlanarak Anadolu Adliyesine sevk edilmişti.

Toplam 19 saat süren işlemlerin ardından 18 şüpheliden aralarında Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu, Sezgin Polat, Ahmet Gün, Can Doğu ve Can Polat'ın olduğu 12 kişi tutuklanırken 10 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Dilan Polat'ın tutuklanmasının ardından avukatı katıldığı canlı yayında müvekkiliyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Hüseyin Kaya yayında Dilan Polat ve Engin Polat'a kara para suçlamasının yöneltilmediğini, suçlamaların tamamen vergiyle alakalı olduğunu dile getirmişti. Yine aynı yayında Hüseyin Kaya, Dilan Polat'ın cezaevinde çok ağladığını belirtmişti. Dilan Polat'a cezaevinde okuması için kitap gönderdiğini söyleyen Kaya, 'Oğuz Atay'dan Tutunamayanlar, Viktor Emil Frankl- İnsanın Anlam Arayışı ve yine aynı yazardan birkaç tane daha kitap gönderdim. Tekrar dışarı çıktığınızda böyle yaşamak yok dedim' diye konuştu. Ayrıca Kaya, "Kitapları bitirmezlerse ziyarete gitmeyeceğim" demişti..

Bugün ise Polat'ın cezaevindeki yaşama adapte olmak için kendisine yeni uğraşlar bulduğu iddia edildi.

Yine iddialara göre, Polat boncuklardan süs eşyaları yapmaya başladı. Hatta yaptığı boncuk eserlerinden birini de sık sık cezaevinden takipçilerine haber ileten yakın arkadaşı Sevim Alan'a hediye etti.
 

DİĞER HABERLER

Azra Akın ikinci kez anne oldu
Azra Akın ikinci kez anne oldu
18 Nisan 2024 Perşembe
Rotinda Kılıç ifşa oldu
Rotinda Kılıç ifşa oldu
15 Nisan 2024 Pazartesi