Kahtalı Mıçe Dua Bekliyor Kansere Yakalandı

Kahtalı Mıçe kansere yakalandı

Kahtalı Mıçe lakabıyla bilinen Mustafa Aslan'dan sevenlerini üzen haber geldi. 

Kahtalı Mıçe kansere yakalandı

Kahtalı Mıçe olarak tanınan Mustafa Aslan'ın gırtlak kanserine yakalandığı açıklandı. Sanatçı, sağlık sorunlarıyla mücadele ederken tedavi süreci devam ediyor.

Sevenlerinden dua isteniyor. Durumu hakkında bilgi veren Onur Akay, "Gırtlak kanseri teşhisi konulan sanatçımız Antalya'da tedavi görüyor. Ayrıca sanatçımızın ekonomik anlamda sıkıntılar yaşadığını da öğrendim. Lütfen dualarınızı esirgemeyin" ifadelerini kullandı. Sanatçının 6 Şubat depreminde memleketi Adıyaman'da 100'den fazla akrabasını kaybettiği de biliniyor.

Kahtalı Mıçe, asıl adıyla Mustafa Aslan, 1953 yılında Adıyaman'ın Kahta ilçesinde doğdu. İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulu'nda okuyan Mıçe, çocukluk döneminde pamuk tarlalarında çalışarak geçirdi. 17 yaşından itibaren yerel türkücülük yapmaya başladı ve düğünlerde, konserlerde türküler seslendirdi. Okulunu bitirdikten sonra Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü'nde işe girdi. Ayrıca "Beynelmilel" filminde rol aldı. 1989-1990 yıllarında Gaziantep'te yaşadıktan sonra İstanbul'a göç etti ve bir süre burada yaşadıktan sonra Şanlıurfa'ya yerleşti. Şanlıurfa'da yaşamını sürdüren Kahtalı Mıçe, Nuri Sesigüzel, Ahmet Sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirmiştir. 1975 yılında Hülya Hanım ile evlenen sanatçının 4 çocuğu bulunmaktadır.
 

DİĞER HABERLER

Dilan Polat, 3 ay tedavi görecek
Dilan Polat, 3 ay tedavi görecek
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Yalı Çapkını
Yalı Çapkını'nda veda!
26 Mayıs 2024 Pazar
CZN Burak isyan etti
CZN Burak isyan etti
26 Mayıs 2024 Pazar