'Ru' Dizisi Sosyal Medyada Tepki Çekti

Ru dizisinin yasaklanması talebi

Ünlü oyuncu Meryem Uzerli'nin başrolde olduğu 'Ru' dizisi, sosyal medyada konusu ve cesur sahneleri gündem oldu.

Ru dizisinin yasaklanması talebi

Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı ''Hürrem Sultan'' karakteriyle hafızalara kazınan Meryem Uzerli'nin başrolde olduğu yeni dizisi 'Ru', 24 Mayıs’ta GAİN’de izleyiciyle buluştu.


38 yaşında evli bir kadın ile genç bir erkek arasındaki aşkı konu alan 'Ru' dizisi, sosyal medyada konusu ve cesur sahneleri nedeniyle bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştirildi. Dizide yer alan sevişme sahneleri ise sosyal medyada çok konuşuldu. Sosyal medyada #rudizisiYasaklansın etiketiyle binlerce kişi dizinin yasaklanmasını istediklerini dile getirdi. 

O bölümün ardından "Ru dizisi yayından kaldırıldı mı?", "Ru dizisi Gain'den kaldırılıyor mu?" soruları gündeme geldi. Dizinin ilk bölümünden itibaren, Reyan ve Uzer'in arasındaki ilişki eleştiri konusu oldu.

Dizinin sevişme sahnelerinin açık olması ve yaşça çok büyük bir kadınla ilişki yaşaması da tartışma yarattı. Sosyal medyada #rudizisiYasaklansın etiketiyle yapılan paylaşımlarda, dizinin aile yapısını zedelediği, evlilik kurumunu aşağıladığı yönünde tepkiler dile getirildi.

İşte o eleştirilerden bazıları...

Bazı eleştirilerde ahlaki değerler vurgusu yapıldı.

Eleştirilerin bazılarında aralarındaki yaş farkı konu oldu.

Bazı eleştirilerde annesi yaşında olduğu yazıldı.

Paylaşımların bazılarında ise yapımcı ve senaristler eleştirildi.

Eleştirilerin yanı sıra dizinin kalmasını isteyenler de oldu.

Bazı yorumlarda dizinin dijital bir platformda olduğu ve bu sosyal medya paylaşımları ile reklama yol açtıkları yazıldı. Kimi yorumlarda ise büyük yaştaki erkek ile genç kızların ilişkisine dair dizilere neden tepki gösterilmediği eleştirildi.

Bir diğer paylaşımda ise "60 yaşındaki bir adamla 12 yaşındaki kadının evleneceğini" savunan bir kadının televizyon ekranlarındaki sözleri hatırlatıldı. Bazı yorumlarda ise istismar mağduru çocuklara gösterilen hassasiyetin yetersiz olduğundan şikayet edildi.
 

DİĞER HABERLER

Hadise tanga bikini ile poz verdi
Hadise tanga bikini ile poz verdi
13 Haziran 2024 Perşembe
Ru dizisinin yasaklanması talebi
Ru dizisinin yasaklanması talebi
8 Haziran 2024 Cumartesi
Deniz Servan kaza mı geçirdi?
Deniz Servan kaza mı geçirdi?
8 Haziran 2024 Cumartesi
Burak Sergen 4
Burak Sergen 4'üncü kez evleniyor
30 Mayıs 2024 Perşembe