Usta Oyuncu Ahmet Uğurlu Hayatını Kaybetti

Usta oyuncu Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti

Türk sinemasının ve tiyatrosunun usta ismi Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti.

Usta oyuncu Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti

Usta oyuncu Ahmet Uğurlu, "Tabutta Rövaşata", "Eşref Saati" ve "Behzat Ç. ile Yol Ayrımı" gibi başarılı yapımlarda yer almasıyla tanınan ve Mustafa Uğurlu'nun abisi olan bir sanatçıydı. Yaşamını yitirmesi üzerine ünlü isimler hemen taziye mesajları paylaştılar.

"HEPİMİZİN İLHAM KAYNAĞIYDI"

Ahmet Uğurlu'nun vefat haberini meslektaşı Zafer Algöz duyurdu. Algöz, "Büyük sanatçı, değerli ağabeyimiz Ahmet Uğurlu'yu kaybettik. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin Çobanbey mahallemizin ilk aktörü. Hepimizin ilham kaynağı… Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun. Çok büyük kayıp" şeklinde duygularını ifade etti.Cem Yılmaz da Ahmet Uğurlu için duygusal bir paylaşım yaptı. "Çocukluk arkadaşlarım Taner kardeşimin ve Tuna abimin dayısı, Mustafa abimizin abisi değerli büyüğümüz Ahmet Uğurlu abimizin mekanı cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim. Gençlik kahramanımızdı mekanı cennet olsun" dedi.

AHMET UĞURLU KİMDİR?

Ahmet Uğurlu, Türk tiyatro ve sinema dünyasına önemli katkılar sağlamış bir isimdi. 2 Ağustos 1952'de Konya'da doğdu ve eğitim hayatına Bursa'da başladı. Tiyatroculuğa tesadüfen adım atan Uğurlu, Bursa Devlet Tiyatrosu'nda rol almaya başladı ve ardından Ankara Hacettepe Devlet Konservatuvarı'nda eğitim aldı. Birçok oyunda yer alması ve başarılarıyla tanınmasıyla adını duyurdu. Sinema dünyasındaki ilk deneyimini Atıf Yılmaz'ın "Mine" filmiyle yaşadı. Mustafa Uğurlu'nun abisi olarak da biliniyordu.

 

DİĞER HABERLER

Hadise tanga bikini ile poz verdi
Hadise tanga bikini ile poz verdi
13 Haziran 2024 Perşembe
Ru dizisinin yasaklanması talebi
Ru dizisinin yasaklanması talebi
8 Haziran 2024 Cumartesi
Deniz Servan kaza mı geçirdi?
Deniz Servan kaza mı geçirdi?
8 Haziran 2024 Cumartesi
Burak Sergen 4
Burak Sergen 4'üncü kez evleniyor
30 Mayıs 2024 Perşembe