DSİ 6. Bölge’den Mersin’e tarımsal sulama projesi

   DSİ 6. Bölge’den Mersin’e  tarımsal sulama projesi

Devlet Su İşleri (DSİ) 6. (Adana)  Bölge Müdürlüğü tarafından 14 Eylül 2021 tarihinde ihalesi yapılan “İl Özel İdaresinden Devir Alınan Mersin Tarsus Çavuşlu ve Toroslar Evcili Değirmendere Göletlerinin Eksikliklerinin Tamamlanması İnşaatı” işinin sözleşmesinin Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ve Yüklenici Firma “Okan ÖZDEMİR+SÜNGÜ Yapı İnş. İş Ortaklığı” tarafından imzalandığı öğrenildi.

Proje ile; Mersin ili Tarsus ve Toroslar ilçelerinde inşaa edilen Çavuşlu ve Evcili Değirmendere Göletleri’nde işlevini yitirmiş olan mevcut dolusavak yapıları kaldırılarak yerine yenileri inşa edilecek. Projeyle kret düzenlemesi, vana odası, mekanik aksam ve betonarme imalatları yapılacak.

Evcili Değirmendere Göleti'nde ayrıca kret ulaşım yolu ile dolusavak yapısı üzerinde bir adet köprü inşa edilecek. Tesis emniyetinin artırılması ve vana odalarının inşası ile toplamda 6 bin 620 dekar zirai araziye ileriki yıllarda da düzenli olarak cazibeli sulama suyu temin edilmeye devam edilecek.

10.260.000,00 TL’ye ihale edilen ve 400 günde tamamlanması hedeflenen Proje ile 2021 yılı birim fiyatlarıyla dekar başına 2 147 TL gelir artışı ve ülke ekonomisine yıllık yaklaşık 13 680 000 TL katkı sunulması hedefleniyor.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER