Adana’dan kaçan kaçana!

Adana’dan kaçan kaçana!

Haziran ayının Adana’da mevsim normallerinin üstünde seyretmesi nedeniyle Mersin sahilleri de bu yıl da Adanalılarla dolup taştı. Gölgede durmanın, sürekli banyo yapmanın bile fayda etmediği Adana sıcağında, vatandaşa terlemekten ve sıcaktan dolayı zorla nefes almaktan başka bir seçenek kalmıyor.

Gazette muhabirlerinin dün öğle saatlerinde Adana’nın en merkezi noktalarından çektiği fotoğraflar, Adana’nın çoğunluğunun neredeyse şehir dışında olduğunun da bir göstergesi. Atatürk Parkı, Gazipaşa Bulvarı gibi en işlek merkezlerde deyim yerindeyse in cin top oynar durumdaydı.

KARATAŞ ALTERNATİF OLAMADI

Öte yandan Karataş ve Yumurtalık sahillerinin de Mersin ya da diğer deniz kenarlarını aratmayacak kadar güzel olmasına rağmen, Adanalıların Mersin’i tercih etmesi, kent ekonomisine de zarar veriyor. Üç ay neredeyse bomboş kalan Adana’da, vatandaşlar, tüm harcamalarını bu kentte harcamak zorunda kalıyor.Haziran ayının son gününe gelmemizle birlikte, Adana halkının her an korkuyla beklediği kavurucu sıcaklar ve yoğun nemli havalara merhaba dedik.

Gölgede durmanın, sürekli banyo yapmanın bile fayda etmediği Adana sıcağında, vatandaşa terlemekten ve sıcaktan dolayı zorla nefes almaktan başka bir seçenek kalmıyor. Bu kavurucu sıcaklarda Adana halkının sohbetleri sadece ‘sıcak havadan’ ibaret oluyor.

Her sene Haziran ayı itibariyle serin yerlere gitmek için Adana’dan ‘kaçan’ ve Eylül-Ekim aylarında geri dönen Adanalılar, bu sene de rutinlerini bozmadı. Cadde ve sokakların boşaldığı, akşamları lambaları yanan evlerin sayısının azaldığı Adana, bu yaz aylarında da boş kaldı.

MERSİN SAHİLLERİNİ ADANALILAR DOLDURDU

Haziran ayının Adana’da mevsim normallerinin üstünde seyretmesi nedeniyle Mersin sahilleri de bu yıl da Adanalılarla dolup taştı.

Onbinlerce Adanalı Mersin’deki yazlıklarına kaçarken, kimileri de Tekir ya da diğer bölgelerdeki yaylalarına gitmeyi tercih etti.

SICAĞIN EKONOMİK BOYUTU…

Karataş ve Yumurtalık sahillerinin de Mersin ya da diğer deniz kenarlarını aratmayacak kadar güzel olmasına rağmen, Adanalıların Mersin’i tercih etmesi, kent ekonomisine de zarar veriyor. Üç ay neredeyse bomboş kalan Adana’da, vatandaşlar, tüm harcamalarını bu kentte harcamak zorunda kalıyor.

Adanalılar yaşanan ekonomik kaybın önüne geçmek için Karataş ve Yumurtalık sahillerinin de bir an önce elden geçirilerek, vatandaşların bu iki sahil ilçemize yönlendirilmesini istiyorlar.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER