Adanalı gençlerin yeni gözdesi: İnisiyatif Kitap Kafe

Adanalı gençlerin yeni gözdesi: İnisiyatif Kitap Kafe

Genç İnisiyatif ve Strateji Spor Kulübü Derneği ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortak proje çalışmaları doğrultusunda, gençlere yeni bir mekan kazandırmak için İnisiyatif Kitap Kafe’nin açılışı yapıldı. Gençlerin kitap okuyabileceği, ders çalışabilecekleri, sportif eğitim seminerlerinin ücretsiz yapılabileceği mekan, Adana’da gençlerinin yeni gözdesi olacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, GİS’in 2. yaşını kutlamak için pasta kesildi. Tüm katılımcılarla birlikte kurdele kesilmesinden sonra, Başkan Sekban’ın ev sahipliğinde kafenin içerisi gezilerek bilgiler verildi.

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi Fatma Güldemet Sarı, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can ile AK Parti il ve ilçe başkan yardımcılarının katılımlarıyla gerçekleşen açılışta Genç İnisiyaftif ve Strateji Spor Kulübü Derneği Başkanı İhsan Sekban, katılımları için misafirlerine teşekkür etti.

Sekban açılış konuşmasında, “Öncelikle kurumumuzun 2. Yılını bakanlığımızın bu kıymetli projesiyle kutlamanın mutluluğunu yaşıyorum. İnisiyatif Kitap Kafe projemizin amacı, gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırarak bu gençlerimizin yaratıcı düşünce becerilerini geliştirmelerine olanak sağlamak, ders çalışma ortamları hazırlayarak gençlerin hedeflerine ulaşmalarına vesile olmak ve kişisel gelişim, girişimcilik, sanat, kültür vb. eğitim seminerlerini ücretsiz sunacağız. Projemizin yürütülmesinde her daim yanımızda olan yönetim kurulu üyelerine, komisyon başkanlarına ve gönüllü arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca gençleri her daim destekleyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’a teşekkür ederim” dedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Çintimar da, “İnsanlar bir oldukça daha güçlü ve daha üretken oluyorlar. Bu mekanda da gençlerimiz tarafından kendilerince organize edilip, bir araya gelip bir takım oluşturuldu. Biz Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak, gençlerimizin hem spor hem gençlik alanında bir olmaları beraber olmaları için her zaman gayret ediyoruz ve çabamızı ortaya koymaya çalışıyoruz. İnşallah onlar da yapacakları bu üstün ve başarılı çalışmalarla teşkilatımızın, bakanlığımızın hakkını verirler. Bu hak kendilerinin hakkıdır. Bu uğurda kendilerine başarılar diliyorum. Bu organizasyonda emeği geçen herkese başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Fatma Güldemet Sarı ise, “Öncelikle derneğimizin değerli başkanı İhsan beye ellerine sağlık demek istiyorum. Bugün Adana’mıza çok değerli mekan kazandırma mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Adana’mızda gençlerimize hizmet etmek için bu mekanları oluşturuyoruz. Özellikle pandemiden dolayı herkesin eve kapandığı bu süreçte gidebilecekleri, kendilerini mutlu hissedebilecekleri bu tür mekanları açmış olmanın ve özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle bu projeleri hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Adana’mızın tüm gençlerini davet ediyoruz. Burası artık onların bir yuvası, bir evi, bir mekanı. Diledikleri gibi kullanabilecekleri, diledikleri gibi gelip gidebilecekleri bir mekan. Burada, değerli başkanımın başkanlığında ve değerli yönetim kurulu üyelerinin desteğiyle çok güzel faaliyetlere imza atacaklar ve burada gençlerimize hizmet etmek adına hep beraber çalışacaklar. Bu güzel mekanın açılışına beni davet ettiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum. Ufak bir katkımız varsa da büyük mutluluk duyuyorum, hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER