Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanlığı Yönetmeliği değiştirildi

Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanlığı Yönetmeliği değiştirildi

Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanlığı Yönetmeliği’nde değişikliğe gidildi. Karara ilişkin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın duyurusu, Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlandı. Değişikliğe göre,  Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanlığı Yönetmeliği’nin adı “Aile ve Sosyal Hizmetler Uzmanlığı Yönetmeliği” olarak değiştirildi.

 Aynı yönetmeliğin 3. Maddesi de “Bu Yönetmelik, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ek 41. maddesi ile 10/7/2018 tarihli ve 30474 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 83.  maddesine dayanılarak hazırlanmıştır” şeklinde değiştirildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre, Müsteşar veya bir Müsteşar Yardımcısı Başkanlığında Personel Dairesi Başkanı” şeklindeki ibare de, “Bakan Yardımcısı başkanlığında Personel Genel Müdürü” olarak güncellendi.

Yapılan değişiklikle yeni yönetmeliğin 9. maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi ile 13. maddesinin yedinci fıkrasında yer alan “Personel Dairesi Başkanlığı” ibareleri “Personel Genel Müdürlüğü” olarak; 11.  maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “Personel Dairesi Başkanlığınca” ibaresi “Personel Genel Müdürlüğünce” olarak; 16. maddesinin üçüncü fıkrası ile 23. maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan “Personel Dairesi Başkanlığına” ibareleri “Personel Genel Müdürlüğüne” olarak değiştirildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanlığı Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinin ilgili fıkralarında yer alan “müsteşar” ibareleri de “Bakan Yardımcısı”; “Müsteşarın” ifadesi “Bakan Yardımcısının” şeklinde düzenlendi.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER