Böyle duyarsızlık olamaz!

Böyle duyarsızlık olamaz!

Ülkemizin diğer kentlerinde olduğu gibi Adana’da da tüm belediyelerin güzel ve örnek bir uygulaması var. Kentin çeşitli noktalarına yerleştirilen kullanılmış ayakkabı ve giysi kumbaralarına, vatandaşlar ihtiyaç sahibi için kullanmadıkları ayakkabı ve giysilerini bırakıyor. İlgili belediyeler de bunları toplayarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Yani bir anlamda veren al, alan eli de görmemiş oluyor.

Gazetemiz muhabirinin edindiği bilgiye göre, ayakkabı ve giysi kumbaralarına kimi vatandaşların çöp ve atık bıraktıkları ortaya çıktı.

Muhabirimizin ilgililerden edindiği bilgiye göre, bu kumbaralara kimliği belirsiz kişilerin her türlü çöp ve atıklarını bıraktıkları belirtildi. Bunun insanlıkla bağdaşmadığına dikkat çeken ilgililer, “İhtiyaç sahipleri için kentimizin çeşitli yerlerine yerleştirdiğimiz bu kumbaraların içinden her türlü şey çıkıyor. Bu nasıl bir insanlık nasıl bir anlayıştır, anlamak mümkün değil. İnsanları daha duyarlı olmaya çağırıyoruz” diye konuştular.

SOKAKTA ÇALIŞAN ÇOCUKLAR KUMBARALARA GİRİYOR

Öte yandan kullanılmış ayakkabı ve giysi kumbaralarına, sokakta kağıt toplayan çocukların da dadandığı belirtildi. Kumbaraların giysi atma bölümünden içeri giren kimi çocukların kumbaraları boşalttığı ifade edildi.

Yetkililer, böyle bir duruma hiç gerek olmadığını dile getirerek, “Zaten buralarda toplanan kullanılmış ayakkabı ve giysiler –ki birçok duyarlı insan ihtiyaç sahiplerine ulaşsın diye, yeni giysi ve ayakkabı bile bırakıyor- onlara ulaştırılmış olacak. Bu yüzden böyle bir yola hiç tevessül etmesinler” diye konuştular.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER