‘Daha çok kişiye ulaşmak istiyoruz’

‘Daha çok kişiye ulaşmak istiyoruz’

Gazette TV’nin yeni programı “İş’te Güzellik”, ilk bölümünden itibaren yoğun bir ilgiyle izleniyor. Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fatma İnci Gül ile Adana Kuaförler, Güzellik Salonları İşletmecileri ve Manikürcüler Odası Başkanı Hacı Emin Ünal’ın bu haftaki konuğu, Adana Estetisyenler Derneği Başkanı Öznur Atay oldu.

Birbirinden önemli konuların konuşulduğu programda Atay, “Önümüzde iki tane önemli projemiz var. Bunları da ilerleyen dönemlerde açıklayacağız. Daha çok kişiye ulaşabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Arkadaşlarımızla birbirimize destek olup, fikir alışverişinde bulunuyoruz” dedi.
“PANDEMİ SÜRECİNDEN ÇOK ETKİLENDİK”
Başkan Atay, “Bu yaşadığımız zorlu pandemi sürecinde belki de en çok etkilenen iki sektör, güzellik salonları ve kuaförler oldu. Aslında bakacak olursak en temiz ve en hijyenik çalışma ortamı sunan kurumlar da bu sektörlerde. Bizler zaten randevu sistemiyle çalışıyoruz. Üç tane kabinimiz varsa dahi hepsini doldurmuyoruz. Hatta işleme gelen müşterilerimizi de tek başlarına alıyoruz. Yanlarında kimseyi getiremiyorlar. Maske deniyorsa; biz güzellik uzmanları zaten maske ile çalışıyoruz. Hep maskeyle dolaşıyoruz. Bizim için zor olmadı aslında bunu yapmak. Zaten hijyen konusu güzellik merkezlerinde maksimum derecede. Bu sektörlerdeki iş yerlerini neden kapattılar? Hala anlamış değiliz. Özellikle bu son otuz beş günlük süreç, hepimizi çok üzdü’’ diye konuştu.
“BU MESLEK ÇOK POPÜLER BİR MESLEK”
Adana Estetisyenler Derneği hakkında da konuşan Atay, “Derneğimiz 1996 yılında kuruldu. Güzellik ve estetisyenlikle ilgili ilk dernektir. Derneğimizi kurduktan sonra hızla büyüdük. Çünkü popüler bir meslek. Bize güzellik uzmanı diyorlar ama güzellik uzmanları sadece mağazalarda çalışan, ürün tanıtan insanlar. Bizler ise tepeden tırnağa ayak bakımı, el bakımı dahil her şeyi yapan uzmanlarız. Ben onun için genelde estetisyen sözcüğünü kullanırım” ifadelerini kullandı.
“KAPIMIZ HER ZAMAN HERKESE AÇIK”
Derneklerinin şu an kayıtlı 110 üyesi olduğunu ve bekleyen dilekçeleri de ara ara değerlendirdiklerini belirten Atay, “Genelde güzellik salonu sahiplerini seçiyoruz ama güzellik uzmanı da olabilir. Yani bir salonda çalışıyorsa olabilir. Bizim derneğimiz, gönüllülük esaslı bir kuruluş olup, kapımız herkese açıktır. Şu an iki tane projemiz var. İlerleyen dönemlerde açıklayacağız inşallah. Daha çok kişiye ulaşabilmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birbirimize destek olmaya çalışıyoruz fikir alışverişi yapıyoruz” dedi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER