Eğitim-Bir-Sen 8. kez gururlandı

Eğitim-Bir-Sen 8. kez gururlandı

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi 2022 yılı mutabakat sonuçlarına göre, tüm sendikalardan daha fazla üye sayısına ulaşarak eğitim – öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda Adana’da sekizinci kez yetkili sendika oldu. Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden gazeteci Muharrem Yalçınkaya için de dua edilerek bir vefa örneği gösterilen programda, basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür edildi.


Konuyla ilgili basın açıklaması düzenleyen Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, "Ortaya çıkan tablo azim ve güvenin sonucu. Eğitim-Bir-Sen’imizin bayrağını zirvede dalgalandırmaya devam ediyoruz. Bu başarıda pay sâhibi olan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

‘’BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞARI’’

11 bin 887 üye sayısıyla Adana'da bir kez daha yetkili sendika olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Sezer, "23 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen mutabakat sonuçlarına göre aktif olarak faaliyet gösteren 49 sendika içinde en çok üyeye sahip olan Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi eğitim-öğretim ve bilim hizmetleri alanında Adana’da sekizinci kez yetkili sendika oldu. Sadece güvenle verilen yetkinin azimle sürdürülebileceği inancıyla yıl boyunca çalışmalarımız sürdürdük. Bu çalışmaların sonucunda da Adana’da 8. kez yetkili sendika olduk. Şehrimizde gelenek bu yıl da değişmedi. En yakın sendikadan 3529 daha fazla üyemiz var. Sendikalı eğitim çalışanlarının yüzde 50'ye yakını Eğitim-Bir-Sen'i tercih etti. Bu bizim için çok önemli bir başarı" diye konuştu.

‘’BU SONUÇ SORUMLULUĞUMUZU ARTIRDI’’

Alınan sonucun sorumluluklarını artırdığını ifade eden Sezer, ‘’Bugünden itibaren daha fazla çalışarak eğitim çalışanlarımızın yasal haklarını korumak ve arttırmak için daha kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.  Eğitim-Bir-Sen güvenin ve başarının değişmeyen adresi olmuştur. Bir kez daha bu vesile ile bu güne kadar üye olmamış tüm eğitim çalışanlarını Eğitim Bir-Sen’e üye olmaya davet ediyorum. Bu muhteşem başarıda pay sahibi olan tüm dava arkadaşlarıma, emek, ömür ve gönül veren herkese yürekten teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

2022 yılı mutabakat sonuçlarına göre bir önceki yıldan 204 daha fazla üye yapan Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi, diğer 47 sendikanın toplamından 6961 daha fazla üyesi olan Eğitim-Bir-Sen en yakın sendikaya da 3529 üye farkı attı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER