‘Geçmişten Günümüze Üniversitelerimiz’ konferansı

‘Geçmişten Günümüze Üniversitelerimiz’ konferansı

Çukurova Oğuz Boyları Derneği’nde ‘’Geçmişten Günümüze Üniversitelerimiz’’ konulu konferans düzenlendi.


Dernek Başkanı Mehmet Hayati Özkaya ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferansa Prof. Dr. Osman Demirhan ve dernek üyeleri katıldı.

Konferansta konuşan Prof. Dr. Demirhan, ‘’Üniversiteler, uluslararası alandaki bilgi hızına yetişmek ve en üst düzeyde rekabet avantajları sağlamak için seçkin eğitim ve araştırma stratejilerini izlemek zorundadırlar. 31 Temmuz 1993’te bilimsel gelişmelerin gerisinde kaldığı için kapatılan Darülfünun, İstanbul Üniversitesi ismiyle yeniden açılmıştır. Darülfünun’un kapatılma gerekçeleri dikkate alındığında, günümüzde üniversitelerin geldiği nokta değerlendirilmiştir. Bu gelişim süreci bilim insanlarına geçmişten ders almak bakımından önemlidir. Geçmişten ders çıkarılmadığı sürece bireylerin ve toplumların hayatın üstesinden gelemeyeceği gerçeğini göz ardı edemeyiz’’ dedi.    

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER