“Gönül hizmetinde bulunalım, gönüllü sayımızı artıralım”

“Gönül hizmetinde bulunalım, gönüllü sayımızı artıralım”

Serkan Uçar’ın moderatörlüğünü yaptığı www.gazette.com.tr, Gazette TV Youtube ve Facebook sayfalarında canlı olarak yayınlanan “Bir Tebessüm” programının bu haftaki konuğu Kızılay Yüreğir Şube Başkanı Asım Gül oldu. Kızılay’ın kuruluş amacı ve Yüreğir’de yaptıkları çalışmalardan bahseden Gül, “Pandemi döneminde ve Ramazan ayı içerisinde gönüllülerimizle birlikte neredeyse ulaşmadığımız kişi kalmadı. Herhangi bir afet anında vatandaşlarımızın yanına koşacak ilk kurumlardan birisi de Kızılay. Gönül hizmetinde bulunalım, gönüllü sayımızı artıralım” dedi.

Gül, “Kızılay, 1868 yılında savaş alanında yaralanan veya hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeden, yardım etme hususunda gönüllüler tarafından oluşturulan bir dernektir. Adana’da 6 tane ilçe, bir tane de il olmak üzere 7 tane Kızılay şube başkanlığımız var. Adana’da 2010 yılından bu yana çok güzel faaliyetler yapılıyor. Diğer şubelerimiz de çok güzel çalışıyorlar ama bizler de Yüreğir şubesi olarak güzel işler yapıyoruz, elimizden geldiği kadar tüm ihtiyaç sahiplerine el uzatmaya çalışıyoruz. Adana, bölge kan merkezi ve çok büyük ve donanımlı laboratuvarımız var. 18 bölgede kan merkezimiz, 68 tane bağış merkezimiz var. Mobil kan araçlarıyla 300’den fazla noktada hizmet veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Gül, “Allah yaşatmasın ama herhangi bir afet anında ekiplerimiz hemen olay yerinde bulunuyor ve çadır, barınma, yiyecek, giyecek gibi tüm ihtiyaçları karşılıyor. İnsanlar, Allah korusun ama kan nakline ihtiyaçları olduğu anda hemen bulacaklarını sanıyorlar ama o ihtiyaç öncelikle Kızılay’da bulunur. Bu yüzden hemşerilerimden rica ediyorum hem kendi sağlıkları için hem de diğer kardeşlerimizin hayatını kurtarmak için 3 ayda bir kan bağışında bulunun. Ayrıca, ilik nakli ve kök hücre konusunda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyorum. İnanın hiçbir zorluğu yok. Normal kan tahlili verir gibi tüple kan alınıyor sadece. Gönül hizmetinde bulunalım, gönüllü sayımızı artıralım” diye, Kızılay’a  yapılacak bağışların önemini vurguladı.

Kızılay Yüreğir Şubesinin çalışmalarını anlatan Gül, “Duyarlı insanları seviyorum, kendim de duyarlı birisiyim. Kızılay Yüreğir Şubesi olarak pandemi döneminde ve Ramazan ayı içerisinde gönüllülerimizle birlikte ulaşmadığımız kişi kalmadı. Sosyal faaliyet bir insanın işi de olabilir her şeyi olabilir ama sosyal faaliyetin içerisinde olmaması büyük bir eksiklik. Tüm Adanalı hemşerilerimden rica ediyorum bu konuda duyarlı olsunlar ellerinden geldiği kadar sosyal faaliyetlerin içerisinde bulunsunlar. Özellikle Kızılay gibi bir kurumun içerisine olmak çok güzel bir duygu” şeklinde konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER