Hamza Yoldaş: Sivil direniş ruhu kalıcı hale getirilmelidir

Hamza Yoldaş: Sivil direniş ruhu kalıcı hale getirilmelidir

28 Temmuz’da babası Abbas Yoldaş’ı vücuduna isabet eden 18 kurşunla vatana şehit veren iş insanı Hamza Yoldaş, 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümünde Adana’da, Adana Şehitliğini ziyaret ederek gazetemize bir demeç verdi.

Yoldaş, “Şehit Aileleri olarak biz bu darbeyi organize bir şekilde devletin kurumlarına sızmış Fetullah Gülen denen terörist başının teröristleri tarafından gerçekleştirilen darbeye ve günümüz 2021 yılında Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu  ve ekibinin en alt kademesinden en üst kademesine tüm personeliyle etkin şekilde devam etmektedir” diye konuştu.

Darbelerin ve direnişlerin Türkiye'ye has bir durum olmadığını, kendi kuşağının da Türkiye'de başka darbeler yaşadığını ifade eden Yoldaş, “1980 darbesinde biz çocuktuk, az çok hissettik. Ama ondan sonrakilerin tamamını iliklerimize kadar yaşadık. Öncelikle 15 Temmuz'dan geriye doğru hafızamız çalışmaya başlıyor. O dönemde yaşadıklarımızı hatırlıyoruz ki 15 Temmuz'un en önemli farkı, diğer darbe dönemlerinde ortaya çıkmayan bir sivil diriliş ve direniş ruhu 15 Temmuz'da ortaya çıktı. Bambaşka bir yıldönümü oldu" diye konuştu.

15 Temmuz kalkışmasının ilk olmadığını, belki son da olmayacağını belirten Yoldaş bu nedenle bu ruhun yaşatılması gerektiğini bildirdi.

BU RUHUN KALICI OLMASI GEREK

Yoldaş, bu ruhun kalıcı bir toplumsal refleks haline getirilmesi gerektiğinin altını çizerek, açıklamalarını şöyle tamamladı:

"Yeni nesillere intikal ettirilmesi lazım. Onunla ilgili sorumluluklarımızı hatırlıyoruz, bunun sorumluluğu omuzlarımıza biniyor. O yüzden diyoruz ki eğitim, kültür ve sanat faaliyetleriyle öğrenilmeye açık hale getirmeliyiz. Bizden sonraki kuşaklara bunu anlatmalıyız, ögretmeliyiz ki bu ülkede artık kimsenin darbeyi aklının bir ucundan geçirmemesi için çalışmalıyız .

15 Temmuz’un 5. yıldönümünde FETÖ denen hain örgütün Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın korkusuz ve özverili çalışmaları ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Demokrasi çizgisinden çıkmadan bir daha darbeye kimse teesül etmeden yaşanabilir bir ülke olması için hiçbir din kisvesi altında örgütlenmelere izin verilmiyor olması ülkemin şanlı şerefli ordusunun ve diğer bağlı tüm kurumlarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün emaneti olan Cumhuriyetin fikri hür vicdanı hür gençlerimize emanet olarak bırakacağımız bir ülke haline getirme mücadelesi gördükçe babasını vatana aslan gibi şehit vermiş şehit evladı olarak gurur duyuyorum . Biz kanımızın son damlasına kadar bu vatanı savunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER