Hasta bezinde yeni dönem

Hasta bezinde yeni dönem

Daha önce sadece sözleşmeli satış merkezleri ve eczanelerden temin edilen hasta bezlerinin bedelini aylık nakdi alabilmek için başvuruda bulunulabilecek.


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamada, genel sağlık sigortalı (GSS) vatandaşların talepleri doğrultusunda, erişkin ve çocuk hastaların kullandığı alt bezi ve külotlu alt bezlerinin temini uygulamasında değişikliğe gidildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada, daha önce sadece sözleşmeli satış merkezleri ve eczanelerden temin edilen hasta bezlerinin bedelinin, 1 Haziran 2022'de yapılan tebliğ değişikliğiyle günlük 4 adedi geçmemek üzere sağlık raporunda öngörülen günlük kullanım adedi doğrultusunda, aylık nakdi olarak vatandaşlara ödenmesi kararlaştırıldığı belirtildi.

Hayata geçirilen bu uygulamada sayesinde GSS’lilerin medikal ve eczaneler dışında market ve internet sitelerinden de hasta alt bezi satın alabilmelerinin de önü açılmış oldu. Ayrıca bez temini için 2 ayda bir reçete düzenlemesi kaldırıldı

Uygulamadan faydalanmak isteyen vatandaşlar, ikamet ettikleri ildeki sosyal güvenlik il müdürlüklerine dilekçeyle ya da "https://gss.sgk.gov.tr/SahisOdemeOnlineBasvuru/" internet sitesinden başvurularını yapabilecek.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER