Köylülerin yol ve köprü isyanı

Köylülerin yol ve köprü isyanı

Aladağ ilçesinin Posyağbasan, Çömekli ve Sivişli köyleri adeta unutulmuş birer yerleşim bölgesini andırıyor.

Her üç köy halkının kullandığı yol ve nehir üzerindeki köprü can ve mal güvenliği açısından tehlike arz ediyor. Yetkililerin adeta kendilerini unuttuğunu belirten köy halkı bu duruma isyan ediyor.

Yol ve köprü sorununu yaklaşık 10 yıldır yaşadıklarını anlatan köylüler, yaz mevsiminde nehrin akış yönüne doğru yolu doldurduklarını dile getirdiler. Köprünün altındaki tünellerin atık malzeme ve diğer etkenlerden dolayı tıkandığını belirten köylüler, suyun yükselmesi durumunda da dolgu malzemesinin kaybolduğunu söylediler.

Kışın da aynı sorunu yaşadıklarından şikâyet eden köylüler, "Yaz olsun kış olsun kendi imkanlarımızla tıkanan tünelleri temizliyoruz. Tıkanan tüneller nedeniyle su yükselince okula, hastaneye, işimize gitmekte zorlanıyoruz" diye konuştular.

KÖPRÜ YAPILSIN

Mevcut köprünün eski ve yer yer kırık olduğuna dikkat çeken üç köy halkı, bu köprünün büyütülmesi ve tamir edilmesini ya da yeni bir köprü yapılmasını istediler.

Bu yapıldığı takdirde yaşadıkları sorunlardan büyük ölçüde kurtulacaklarını belirten köylüler, "Sürekli kendi ellerimizle köprünün ağzını temizliyoruz. Köprü sanki taş devrinde kalmış gibi, bizlerde taş devrinde yaşayan insanlar gibiyiz. Bu sorunlardan dolayı diğer köylere, okula ulaşmak için 20 kilometre yol kat etmek zorunda kalıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız bu köprü ve yola bir el atsın ve bizi bu çileden kurtarsın" dediler.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER