Minik Alparslan hayata tutunmak istiyor

Minik Alparslan hayata tutunmak istiyor

Çocuklar gülmeli, koşmalı oynamalı. Çocuklar sadece istediği oyuncak alınmayınca ağlamalı, nefes alamadığı için değil. Alparslan sizden oyuncak istemiyor, o çocuk olmak istiyor... Büyümek, koşmak, okula gitmek onun da hakkı. Haydi Alparslan'a destek olalım, onun büyüdüğüne hep birlikte şahit olalım

Alparslan Sarıboğa Tip 1 Hastası Alparslan bebek yaşamak istiyor. Aydın’da SMA Tip 1 Hastası 29 aylık Alparslan Sarıboğa, yurt dışında uygulanacak iki milyon yüz elli altı bin dolarlık ilaçla sağlığına kavuşmak için yardım bekliyor.  Alparslan'ı ikiz kardeşi Metahan ve ablası Eylül'den koparmamak sizin elinizde. Kardeşleri ayırmayalım.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Ömer Sarıboğa (33) ve ev hanımı eşi Habibe Sarıboğa (32), 29 ay önce dünyaya gelen ikiz erkek çocuklarından Alpaslan'ın 2 aylıkken kollarını ve ayaklarını hareket ettiremediğini fark etti. Hastanede tedaviye alınan minik Alpaslan'a yapılan testler sonucu 3 aylıkken SMA Tip 1 teşhisi konuldu. 29 aylık ikizlerden Metehan koşup oynamaya başladı ve 16 kiloya ulaştı ancak SMA hastası minik Alpaslan 8,5 kiloda kaldı. Alparslan, 8. doz ilacını alırken iyileşebilmesi için tek umudu olarak kendisi gibi hasta çocuklara yurt dışından uygulanan ilaç kaldı. İlacın iki milyon yüz elli altı bin doları bulan masrafını karşılayacak maddi imkanı olmayan Sarıboğa ailesi için Aydın Valiliği onayı ile yardım kampanyası başlatıldı.

İLACIN ALINMASINI İSTİYORUZ

Baba Ömer Sarıboğa, “Oğlum Alpaslan SMA Tip1 hastası biz de ilacı için Aydın Valiliği'ne başvurduk. 20 Ekim tarihinde ise kampanya için onay çıktı.  Bu ilacı alabilen çocuklarda iyi gelişimler var. Biz de oğlumuzun o ilacı almasını istiyoruz. Hayırseverlerden yardım bekliyoruz.

Hiçbir bebeği böyle görmek istemeyiz değil mi? Üzülürüz, Allah şifa versin deriz ve maalesef geçeriz… Alparslan gülmeyi seven, kardeşleri ile mutlu olan bir çocuk. Koşması, oynaması gerekirken onun İçin Sma ile mücadele etmesi çok ağır bir durum…

Yapılacak bir şey var. Duyarsız kalmayalım ve Alparslan’ı tedavisine göndermek için elimizden geleni yapalım. Sizin desteğiniz bizim için önemli. Bir çocuğun hayali yiyemediği ikinci çikolata olmalıdır, alamadığı nefes değil… Oğlum için yardım bekliyoruz” dedi.

IBAN numarası                   TR29 0001 0090 1007 4820 9050 01

Instagram-                            SmaAlparslanSariboga

Facebook-                             SmaAlparslanSariboga

WhatsApp-                            SmaAlparslanSariboga

Telefon Ömer Sarıboğa.    +90 553 463 46 34

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER