Nüfus İşleri sözleşmeli bilişim personeli alacak

Nüfus İşleri sözleşmeli bilişim personeli alacak

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre 17 Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacağı bildirildi. İçişleri Bakanlığı’nın Resmi Gazete’nin dünkü sayısında yayımlanan sınav ilanına göre, adayların fakültelerin 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor.


Sınavlara ayrıca, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar da başvurabilecek.

YAZILI SINAV 6 MART’TA

Yazılı sınav 06 Mart 2022 Pazar günü İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Yemekhanesinde (Çamlıca Mah. 408. Cadde No: 136 Pk: 06200 Yenimahalle/Ankara) adresinde yapılacaktır. Sınav saati, yazılı sınava girmeye hak kazanan aday listesi ile birlikte yayınlanacak. Sözlü sınav 21-22-23 Mart 2022 tarihlerinde yine aynı yerde yapılacak.

DEĞERLENDİRME

Resmi Gazete’deki sınav ilanına göre, yazılı sınav sonucunda 100 tam puan üzerinden 70 ve daha fazla puan alan adaylar sözlü sınava çağrılacak. Yazılı sınava girmeye hak kazanamayanlar, yazılı sınava girmeye hak kazananların listesi yayınlandıktan sonra yayın tarihi dâhil olmak üzere 3 iş günü içerisinde itiraz edebilecek. Yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olmak için 100 tam puan üzerinden en az 70 tam puan alınması zorunlu. Yazılı ve sözlü sınav sonucunda alınan notların aritmetik ortalaması alınmak suretiyle, adayların Sözleşmeli Bilişim Personeli Giriş Sınavı nihai başarı dereceleri tespit edilecek. Adaylar nihai başarı derecelerine göre asil ve yedek olarak sıralamaya tabi tutulacak ve kontenjan sayısı kadar adayla sözleşme yapılacak.

SINAV SONUÇLARININ İLANI

Yazılı ve sözlü sınav sonuçları www.icisleri.gov.tr ve www.nvi.gov.tr adreslerinde ilan edilecek. Ayrıca adaylar sınav sonuçlarına ilişkin bilgilere Kariyer Kapısı üzerinden de ulaşabilecek. Adaylara ayrıca yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacak.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER