Sağlık Bakanlığı kura ile personel alacak

Sağlık Bakanlığı kura ile personel alacak

Sağlık Bakanlığınca, 2022 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlan Metni yayımlandı. Kuraya başvurular bugün itibariyle başlarken, başvuruda son gün 30 Mayıs Pazartesi saat 18.00 olacak. 


Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden kura açacak.  

Atama ve yerleştirme, iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak.

Kura, eczacı unvanlı adaylar için birinci yerleştirme ve ikinci yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şeklinde yapılacakken, diğer unvan ve branşlar için sadece ikinci yerleştirme işlemi uygulanacak.  

Birinci yerleştirmede Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip ve yüksek lisans veya doktora programlarından mezun olmuş eczacı unvanlı personel alımı’ yapılırken, ikinci yerleştirmede Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı yapılacak.
Başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (https://yhgm.saglik.gov.tr/) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e-Devlet kapısı kimlik doğrulama sistemi ile giriş yapılarak kura takviminde belirtilen süreler içinde gerçekleştirilecek. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER