Şanlı direnişin yıl dönümünde şükran ve minnetle...

Şanlı direnişin yıl dönümünde şükran ve minnetle...

15 Temmuz akşamı Türk Milletini kendi silahıyla vurmaya çalışan FETÖ'cü teröristler, başaramadı ve asla başaramayacaklar. 15 Temmuz 2016’da Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçen Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi, Türk Milletinin ve Emniyet güçlerimizin kahraman direnişi sayesinde başarısızlıkla sonuçlanan bir gün… Bugün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 6. yıldönümü... Aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de saygıyla anıyoruz.


UNUTULMAYACAK BİR DERS

Vatan, millet ve demokrasi düşmanı FETÖ’cü teröristler, 15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da suikast girişimi için her türlü hazırlığı yapmışlardı. Fakat darbeci hainler, milletimizin iradesini hesaba katmamışlardı. Başkan Erdoğan’ın çağrısıyla yurdun dört bir yanında sokaklara dökülen milletimiz, hem darbeci teröristlere hem de tüm emperyalistlere unutulmaz bir ders verdi.

HAİN DARBE GİRİŞİMİ YAŞANDI

Tarihinde sayısız ihanetlere uğrayan, kalleş saldırılara maruz kalan, toprağı, vatanı işgal edilmek istenen, askeri/postmodern darbeler ve girişimleriyle yüz yüze gelen yüce Türk Milleti, 15 Temmuz 2016’da böyle bir hain darbe girişimine şahit oldu. Milletimizin öz be öz malı olan savaş uçakları, tankları, silahları vb. 15 Temmuz akşamı yine kendisine çevrildi. Çok sayıda polis ve sivilin şehit olduğu 15 Temmuz akşamı, vatandaşın meydanlara çıkması ve sert bir şekilde karşı koymasıyla darbeci teröristler püskürtüldü.

DOSTLARA İLHAM KAYNAĞI

Tankların üzerine çıkan, ölüm kusan silahlara göğsünü siper eden yüce Türk Milleti, şan ve şerefle dolu tarihinde bir destan daha yazdı. İçeride, terör örgütü FETÖ'nün üniforma giymiş militanlarına hak ettiği cevabı verirken, dışarıda, bağımsızlığımıza, demokrasimize, milli birlik ve bütünlüğümüze göz dikmiş şer odaklarına da büyük bir hayal kırıklığı yaşattı; dostlarına ise tıpkı Milli Mücadele yıllarında olduğu gibi ilham kaynağı oldu.

DÜŞÜNMEDEN ŞEHADETE YÜRÜDÜ

Emekliliğine 3 ay kala dönemin Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın ‘vur emrini’ koşulsuz, şartsız yerine getiren Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir, vatanı ve milleti için kahramanca şehadete yürüdü. Gerisinde eşi ve çocuklarını bırakan kahraman şehidimiz, darbeci hain Tuğgeneral Semih Terzi’yi göğsünden vurarak, darbe girişiminin seyrini değiştirdi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER